Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot hányszor...

A tengerimalacot hányszor kell egy évben állatorvoshoz vinni, és kell neki kerék, lehet 2 nőstényt egy ketrecben tartani?

Figyelt kérdés
szeretnék 2 tengerimalacot, ha valaki tudna nekem segíteni és megtudná válaszolni a kérdéseimet, azt nagyon megköszönném

2016. nov. 20. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

igen,pont 2 nőstényt szoktak javasolni egy ketrecbe. vagy 2 hímet. vagy ivartalanított hímet és nőstényt.de a 2 nőstény a legcélszerűbb.

csak ne kereskedésből vedd,ott jó eséllyel vemhes állatot kapsz. keress tenyésztőt vagy fajmentők

kerék én úgy tudom nem kell. nincs olyan nagy mozgásigényűk, de azért napi szinten ki kell őket venni kicsit mozogni. és a ketrecük is tágas legyen,legyen helyük rendesen. a 100-as ajánlott ketrec szerintem kicsi két ekkora állatnak

dokihoz vinni nem nagyon kell,max karomvágásra vagy általános szűrésre. de nincs ilyen,mint a kutyáknál hogy éves oltás vagy ilyesmi

2016. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Ha nem beteg, elég évente egyszer állatorvoshoz vinni, viszont fontos, hogy csak olyan állatorvoshoz viheted, aki egzotikus állatokkal foglalkozik.

2. Kereket nem kell, sőt, nem is szabad berakni neki, mert sérülhet a gerince tőle.

3. A tengerimalac társas állat, tehát nem csak hogy lehet, kell is két nőstényt tartani (vagy ahogy az első is írta, két hímet, stb.). A ketrecméret nagyon fontos (min. 100x50), mert mozgékony állatokról van szó.

Ha tengerimalac tartásában gondolkodsz, mindenképp olvass utána a tartásuknak a tengerimalacvédők weboldalán, ugyanis nem mindegy, mivel és hogyan eteted őket, rendszeres súlymérésre és karomvágásra szorulnak, és bármikor megbetegedhetnek. Arról nem is beszélve, hogy akár 7-8 évig is elélhetnek, ezért csak akkor vállald be őket, ha ennyi idő után is gondoskodnál róluk. Nyugodtan kérdezz, ha még felmerül valami. :)

2016. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!