Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak hogy a szüleim...

Mit csináljak hogy a szüleim megengedjék hogy legyen egy törpenyuszim?

Figyelt kérdés

Már régebb óta szeretnék egy mini kosorrú törpenyulat de a szüleim nem engedik. Már készítettem róluk ismertetőt küldtem nekik képeket de nem engedték meg. Mit tegyek?

A válaszokat előre is köszi :)



2016. nov. 24. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
háát lehet hogy igazuk van ha nem tudjátok nyujtani neki azt ami kell (nem a ti hibátokból ) akkor igazuk van
2016. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Először is a nyulak társas lények szóval minimum 2 kell belőle. (zárójelben megjegyzem hogy ezek szerint tényleg "mindennek utána néztél)

Másodszor ezt el kell foadni,elvége az ő házukban lenne elkerítve minusz egy négyzetméter. Nekem se lehet kutyám,pedig ő lenne a mindenem. Nyusziaim vannak meg egy hörcsögöm,ha én el tudtam fogadni,neked is menni fog :)


Mellesleg ha nem akarják leginkább sehogy,hogy a kérdésre válaszoljak.

15/L

2016. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Hát a törpenyuszit nem olyan egyszerű és olcsó dolog tartani mint gondolod:

1. Kell neki wc ha csak nem akarod minden második nap takarítani

2. Elég drága a törpenyuszi táp, és (nálunk) elég hamar elfogy ( egy nyuszim van pedig)

3. Ke neki venni fésüt, hogy ne nyelje le a szőrét és ne legyen beteg

4. Gondoskodni kell arról hogy ne legyen túl hosszú a körme ehez pedig kell nyulaknak való karomvágó olló ( a körcsipesz nem a legjobb, nem fér bele a karma)

5. (Gondolom benti nyuszi lenne) kell neki egy minimum 50x100 cm -es ketrec


Ha ezeket betudjátok szerezni akkor már csak annyi kell hogy meggyőzd a szüleidet hogy elég felelősség teljes vagy és tudsz róla gondoskodni...... Én kezdés képpen hörcsögöt kaptam, miután bebizonyítottam hogy tudok az állatokról gondoskodni, utána kaphattam nyuszit.....

Sok sikert! :) :D

Majd írj hogy ment, mi lett... :)

2016. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ke= kell

Körcsipesz= körömcsipesz

2016. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

OFF: nem kell hogy ketten legyenek :) a nyuszi az emberekkel nagyon jól elvan..OFF vége


Szerintem ha most nem engedik meg akkor hagyd ezt a témát egy időre és később próbáld meg újra. De mit mondtak amúgy hogy miért nem engedik? Az ugye nem mindegy..találj ki vmit hogy ha kitünő leszel akkor hadd kapj..vagy ha sokat segítesz a házimunkában..ilyesmi?

2016. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Elkezdtem segíteni a házimunkában és már kitűnő vagyok


És a felszereléseket meg a nyulat meg tudnám oldani hogy meglegyen. De elvileg azért nem engedik mert csak én szeretném, viszont nem értik meg hogy én nagyon.

Köszi az eddigi válaszokat :)

2016. nov. 24. 20:24
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

OFF: nem kell hogy ketten legyenek :) a nyuszi az emberekkel nagyon jól elvan..OFF vége



az ilyen hülyeségeket miért kell ilyen magabiztosan állítani? a nyuszik társas állatok, igénylik a fajtárs jelenlétét. egy másik nyúllal egész nap együtt tud lenni, kommunikálni,játszani,aludni . egy gazdával max napi pár órát van és nem egy nyelvet beszélnek. a nyuszinak nem elég az ember társként.. szüksége van fajtársra.. tényleg nem tudom miért kell a hülyeségeket terjeszteni,aki meg igazat ír lepontozni.. komolyan ...

kérdező: beszéld meg a szüleiddel,hogy miért nem engedik és hogy van -e reális esély,hogy lehessen amíg otthon laksz? ha nem, akkor kár reménykedni, majd tartasz ha egyedül laksz,elköltözöl otthonról. sok szülő egyáltalán nem engedi meg a gyerekének az állattartást. szerintem is hülyeség,de az ő házuk,ők fizetnék,ergo ők diktálnak.. sajnálom

2016. nov. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha ők nem akarják Ennyi,ezt a dolgot el kell ereszteni. Ha nem akarják,kötődni se fognak hozzá (legalábbis nem annyira mint te) ilyenkor nem hajlandóak elfogadni azt hogy pl. társasok,vagy hogy egy 80•50-es ketrecben tartani őket kínzás...

Ezt a tapasztalat mutatja,az én szüleimnél a hörcsöggel van így,2 másik ismerősöméknél pedig tengerimalaccal.

2016. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem akarják,nem tudod őket lekenyerezni. Sehogy. Mellesleg kb. 10-14 éves lehetsz és egy ilyen korú gyereknek illik besegíteni a házimunkába,ha csak egy teregetés erejéig is.

Én pl. A gyíkokat,pókokat és egyéb számomra taszító élőlényt nem engednék meg. Ha ők nem akarják akkor majd megveszik a gyerek kedvére és majd le setojják az igényeit mert a gyereké,te pedig nyilván nem tudod önerőből megteremteni pl. A helyes táplálásra valót, majd tápon él,mikor a nyúl fűevő és a táp csak kiegészítő eleség... Az állat érdekében ne erőtesd,valószínűleg amúgy sem mennél sokra.

2016. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 08:06-os :)

Több, mint 10 évet élt az előző nyulam,soha nem volt depis több szakembert is végigkérdeztem és eddig mindegyik azt mondta hogy simán lehetnek egyedül tartva ha a környezet nem ingerszegény és mindennap foglalkozunk vele pár órát. :) nem tudom te ki vagy és honnan veszed ezt olyan biztosan de sztem meg neked nem kellene itt osztani az észt..;)

2016. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!