Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom nem akar mást...

Rookie87 kérdése:

Tengerimalacom nem akar mást megenni csak a salátát és az uborkát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába teszek neki más ételt nem eszi meg
2016. dec. 17. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne adj neki mást azon kívül amit nem szeret. Muszáj lesz ráfanyalodnia. A
2016. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
* A miénk is válogatós volt.
2016. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
El lett kényeztetve őkegyelme! Ez a kettő a kedvenc, és ha van, akkor a sárgarépa és a káposzta már háttérbe szorul.
2016. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig pont ezt a kettőt nem lenne szabad ennie! Kivéve, ha otthoni, vegyszermentes termesztés.

A megoldás egyszerű: ne adj neki többet. Helyette adj paprikát, céklát, répát, almát. Egyszerre csak egyféle zöldséget tegyél elé, akkor nem fog válogatni.

2016. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már próbáltam és akkor inkább nem eszik egész nap,félek, hogy éhen hal.
2016. dec. 17. 22:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugye most viccelsz velem???

Széna van előtte egész nap, ugye?? Azt kell ennie elsősorban, hogy működjenek a belei és kopjanak a hátsó fogai!! Mellé esténként 1-2 evőkanál jó minőségű táp (Versele-Laga), és naponta 1-2* pár karika zöldség! És persze tiszta víz is legyen előtte egész nap itatóban, vagy ha abból nem tud inni, akkor tálkában, amit pár óránként cserélsz. Emellett vegyél Cebion cseppet gyógyszertárban, és kb. 2 naponta csöppents belőle a zöldségkarikák tetejére.


És nagyon sürgősen kezdd el olvasni a gemon.ro és tengerimalacok.hu oldalakat!

2016. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen van neki széna mindig és táp is van előtte. Nagyon sokat olvastam már a tengerimalacokrol. És bevallom el is kényeztettem lehetséges azért eszi meg csak a kedvenc ételeit. Nagyon szeretem a malacom és nem akarom hogy valami baja legyen véletlenül sem. Azért is írtam ide. Köszönöm a válaszod. :)
2016. dec. 18. 11:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek az előző válaszom hangneméért, indokolatlanul erős volt.

De abból hogy azt írtad, félsz hogy éhen hal, arra következtettem, hogy mást nem is kap a zöldségen kívül... Lehet, hogy túlzásnak tűnik, de hallottam már olyan malacról, akit zöldborsón tartottak. :/

Nyugi, ha van előtte széna, nem fog éhen halni.

Azt nem írtad van-e társa, ha nincs, akkor ajánlom szerez be egyet. Nem csak azért, mert sokkal boldogabb lesz, hanem mert egy "jó evő" társ mellett ő is rá fog fanyalodni egy csomó mindenre.

2016. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs neki társa egyedül van. Adtam neki paprikát és evett belőle az előbb. Haladunk :D úr isten szegény kis malac. Nem értem az ilyen embereket... ha vesz egy állatot akkor foglalkozzon vele rendesen. Na mindegy köszi nektek.
2016. dec. 18. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!