Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora egy ideális tengeri...

Mekkora egy ideális tengeri malac ketrec egy egyed számára? És hol kaphatok ilyet?

Figyelt kérdés

2016. dec. 18. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A kérdés is értelmetlen,mivel szociális állatok,egyet nem szabad tartani,minimum kettőben gondolkozz(azonos neműek).

Helyük terén megy a vita, a nagyon minimum 120-150-es ketrec.De én inkább házilag barkácsolnék nekik egy nagyobb elkerített részt. Olcsóbb és nagyobb is:) Bár nincs olyan nagy mozgásigényük,de hogy beférjen minden tárgyuk és nekik is legyen egy kis hely,1-2 m2 alapterület minimum kell.

2016. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz a választ de ez nem oldható meg a max méret 80x90 ugyanis egy koliba nem fér be több viszont, naponta rengetegszer ki lenne engedve
2016. dec. 18. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Koliban?

Szobatársad van? Ő mit szól ahhoz, hogy minden tele lesz kakival és pisivel?

És ha egy 100*50-es ketrec nem fér be abba a szobába, akkor hova fogod kiengedni? Az ágyak alatt fog rohangálni?

Tengerimalacot egyedül nem tartunk, pont. Ha nem tudsz kettőt bevállalni, se a minimális helyigényt biztosítani, akkor ne tartsál. Mint ahogy vizsla kutyát se tartanál koliszobában, úgy malacot se tarts... Várd ki, amíg lesz egy bérelt szobád vagy lakásod, ott többet is tarthatsz majd, mint 2.

2016. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából a 80x90 cm is több,mint amit a legtöbben biztosítanak nekik.De ettől függetlenül kicsi szerintem.

Hörcsögöt ajánlanék ennyi helyre.Azt lehet is egyedül tartani.

De viszont a hörcsög éjszaka zajol,szóval lehet nem a legjobb választás,ha szobatársaid vannak.

2016. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha egyet szeretnél tartani, mondj le róla. Egyedül tilos őket tartani!

A 90x80 cm szerintem kicsi, habár jobb, mint a 100x50, amiben sokan tartják, de én minimum 1-2 négyzetmétert kerítenék el nekik.

Plusz ugye ki kell engedni. Hova fogod? Naponta foglalkozni kell vele és éjszaka is csap kisebb-nagyobb zajt. Ezzel tisztában vannak a szobatársaid is?

2016. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is csak ugyanazt tudom mondani, mint az előzők. Ha nem tudsz kettőt tartani, akkor ne tarts tengerimalacot, normálisabb országokban már törvény tiltja az egyedüli tartást. Válassz olyan kisállatot, amit egyedül is lehet tartani, azt viszont ne felejtsd el, hogy ezek az állatkák nem igazán bírják az utaztatást, ezért kollégiumban nem a legjobb tartani őket.
2016. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként kilencedikes vagyok és egy kisállat gondozóban lenne és minden nap van legalább 3-4 órám amikor kivinném a kertbe és ott szabadon engedném...

amúgy nem egyedül fogom tartani nyugi...


Amúgy nagyon köszi a válaszokat

2016. dec. 20. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz kisállatgondozó alatt? A napi 3-4 óra szaladgálás szuper, de csak 15 fok felett lehetséges, sajnos egy darabig erre még nem lesz lehetőség.
2016. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kisállatgondozó alatt azt értem, hogy van egy szoba ahol csak állatook annak. patkány, tengeri malac, hörcsög...

úgyhogy jól el lenne ott amikor éppen nem vagyok ott és amikor a hideg miatt nem tudnám kivinni bent engedném ki és ott tanítanám.

2016. dec. 22. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!