Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most kaptam 1 nyuszit és...

Most kaptam 1 nyuszit és táplálkozással kapcsolatban kéne javaslat?

Figyelt kérdés
az a baj olvasok olvasok de konkrétan paraszt embernek akinek most van 1x nyula nincs leírva sehol most úgy etetem hogy reggel nagyujj vastag (nagyujjnak fele) répa feldarabolva lucerna széna és vettem tépot állatkereskedésbe abból inkább a "szotyit" (kis maroknyi ) délbe széna szotyi este ugyan az mint reggel ez így jó e ? lucernát lehet neki mindig adni vagy azt is csak időközönként ??

2016. dec. 19. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Széna állandóan legyen előtte! Ez a legfontosabb! Tápból reggel-este egy kevés kell, zöldség-gyümölcs meg hetente 2-3 alkalommal.

Lucernával óvatosan, mert nagyon hízlal.

Egyébként meg google-törpenyúl etetés...bármelyik tenyésztő oldalán megtalálod, hogy mit ehet.

2016. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

ezt a cikket alaposan olvasd el.és az oldal többi témáit is olvasgasd. kb ez az egyetlen oldal,ahol tényleg hiteles információkat találsz a helyes nyúltartással kapcsolatban.

[link] még ezt is a figyelmedbe ajánlanám.

2016. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
törpenyúl, amit házi kedvencnek tartasz, vagy rendes húsnyúl, amit egy idő után el kívánsz fogyasztani? mert nem mindegy :)
2016. dec. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendes nyúl de nem fogyasztásra :) és az a baj hogy a réti szénát (csomágoláson rajta volt hogy annak is lehet) alomnak használom de azért is annak mert azt nem ette meg és csak lucerna szénát adok neki :( hogy oldjam meg hogy a réti szénát egye ??
2016. dec. 22. 00:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a nyulak vegyesen kapják a lucerna és réti szénát. Illetve hát a saját lucernánkat kaszáljuk nekik, ami egyrészt felül van vetve zabbal, másrészt meg van benne azért fű is, szóval az eredmény vegyes. Azért ők is elsőnek a lucernát válogatják ki belőle :) Jobban szeretik azt, de ha nincs már más, megeszik a többit is.

ezen kívül nálunk kapnak abraktakarmányt, ami fele-fele nyúltáp és kukoricából áll.

Víz mindig van előttük. Reggel kapnak abrakot. Reggel-este szénát, ezt szénarácsba, hogy ne nagyon tapossák meg, és ne menjen kárba. Ha már egyszer bepiszkolják, összetapossák, akkor nem eszik meg. Alomnak búzaszalma van alattuk. Van, hogy ebből is szálalnak, de nem sokat, inkább kóstolgatják.

Ilyen répákat mi nem adunk nekik. Legfeljebb ha levest csinálok, a pucolás maradékát beöntöm a süldőknek. Leválasztás után ugyanis egy elég nagy térben együtt vannak vágásig. Van aki azt mondja, hogy így nem hízik olyan gyorsan, mert hát nyilván szaladgálnak, ugrándoznak, játszanak egymással, de szerintem jobban érzik magukat, mintha kis helyre lennének zárva.

De még egyszer mondom, nekünk a cél az, hogy megegyük őket. De minden nyulunk szép és egészséges.

2016. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!