Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kell összeszoktatni 2...

Hogy kell összeszoktatni 2 tengerimalacot?

Figyelt kérdés

A kérdésem afelé irányul, hogy először egy semleges helyen összeengedem, ez oké, és után két külön ketrecbe tegyem őket, de egymás mellé, vagy rögtön egy ketrecbe?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. máj. 4. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én őúgy csináltam hogy egy ketrecet elválasztottam és miután láttam hogy megszokták egymás jelenlétét, szsagát akkor egybeengedtem őket és máig is egy helyen vannak ketten :D
2010. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

ez több dologtól is függ. pl. mennyi idősek a malacok, hogy viselkedtek az első talákozásnál?(amit tényleg semleges területen érdemes végrehajtani)

ha úgy tűnik, hogy az első pár órában nincs gond, mehetnek egyből egy ketrecbe(amit előtte a lehető legalaposabban ki kell tisztítani)

a legjobb amúgy egy felnőtt malac mellé egy vele egynemű, másfél hónap körüli malackát venni, általában velük nincs gond. az enyémek is egy óra ismerkedés után együtt aludtak egy ketrecben. ha ellenségeskednek az első találkozáskor, akkor vagy tedd őket külön ketrecbe egymás mellé, ahogy írtad, vagy válaszd 2részre a ketrecet, aztán naponta többször, ahogy van időd felügyelet mellett újra engedd össze őket, amíg meg nem szokják egymást..

2010. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! hát összeengedtem őket, és először egy ideig elvoltak, csak így körbe-körbe mentek, de aztán a nagyobbik (kb. 7 hónapos) a kicsit ( 3,5 hetes) meg ajarta folyamatosan hágni. Nem hagyta békén, ahol érte ott rámászott, stb. Aztán most külön helyen vannak, de nem egymás mellyett, mert a nagyobbik nagyon be van indulva azóta, majdnem ki is ugrott (nyitott tetejű a ketrec) aztán letakartuk egy régi terítővel, már viszonylag elvannak mind a ketten, csak ugye külön szobába. Ma mégegysezr összeengedjem őket? Az is jó, hogy az egyikük ketrecbe vav, a másik pedig terráriumba, de egymás mellett?


Egyébként apa-fia:)

2010. máj. 4. 15:26
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem érzi rajta az anya malac szagát, azért viselkedett így. egy idő után biztos elmúlik, úgyhogy ne add fel az összeszoktatást, akár még ma is együtt lehetnek egy kicsit.:) remélem sikerül:)
2010. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja, a második válaszoló voltam.:)
2010. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na, aztán végre lenyugodt a papamalac is, úgyhogy egymás mellé tettük őket, de akkor meg rágta, csak rágta a ketrecet, szegény. Vártunk egy kicsit, aztán a papamalac rögtön elkezdte esze-veszetten rágni a ketrecet, vártunk egy kicsit, aztán megint kivettük,összeengedtük őket. Most már sokkal nyugodtabb volt a papamalac, sokkal kevésbé mászott rá, és a kicsi is felbátorodott, és nem hagyta magát, mint délelőtt, hanem most menekült. Aztán egy kicsit kergetőztek, utána jól megvoltak egy ideig, aztán megint kergetőztek...és ezt így tovább. A végére, mikor a papa megint kezdett elfajulni, visszatettük őket a külön,de egymás meleltti ketrecbe. Most is rágta egy kicsit a ketrecet, de sokkal nyugodtabb, mint eddig, és nem folyamatosan rágja a ketrecet.

Köszi a választ!!

2010. máj. 4. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:

na akkor menni fog ez..:)

még mindig a második vagyok.:)

2010. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ma is összeengedtem őket, egy olyan fél órára, aztán a végére már tök jól elovltak egymnás mellett. Most már egy ketrecbe raktam őket, még azért egyszer-egyszer (nem folyamatosan) ráberreg:) a kicsire, de egyébként megvannak, mej még úgy is kell pár nap

Köszönöm a kitartásod, érdeklődésed, válaszod:)

2010. máj. 5. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!