Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsögöm miért rágja...

Az aranyhörcsögöm miért rágja a ketrece rácsait?

Figyelt kérdés

Van fogkoptatókője,de mégis a ketrece rácsait rágja rozsdásra... Hogyan tudnám rászoktatni a fogkoptatókőre?

Előre is köszi!



2017. jan. 2. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A követ egyik hörcsög se szereti rágcsálni, kevés ami igen.

Kő helyett:

Széna, koptatja a fogát, vackot épít belőle és táplálékul szolgál

Szalmából készült fogkoptató Játékok. Én magokat rejtek a szalmaszálak közé és pici citrom lével (1-2 csepp elég) illatosítom. Ezzel lefoglalja magát és a foa is kopik.

Természetes fából készült tárgyak. Bújók, mászók,házak bármi ami fából készült szeretik rágni.


A rács rágás lehetséges okai:

- unatkozik ,,, vedd ki egy fél órára. Játsz és foglalkozz vele

- unatkozik a helye miatt

- A helye nagysága megfelelő?

- van bent neki elég bújó, mászó

2017. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
nekem degum van ő olyankor csinálja ezt ha unatkozik vedd ki és szeretgesd kicsit!
2017. jan. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány cm a ketrec alapterülete?

Milyen felszerelései vannak?

Általában azért csinálja, mert unatkozik. A fokozható kő pedig semmit nem ér, nálam 10 eva alatt egy hörcsög se használta. Nekik nagyon puha az az anyag, nem is kopna tőle a foguk. Tegyél be fa felszereléseket és WC papír gurigát. De a kérdéseimre válaszolj! :)

2017. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

80x90 cm a ketrece.

Van egy mókuskereke és egy cső,ami kb 1m hosszú és tekeredik a ketrece tetején,szóval olyan mint egy kis labirintus. Ki szoktam venni,de vagy megharap,vagy kiugrik a kezemből,de néha azért hagyja magát szeretgetni...


Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 3. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég nagy helye van, örülök neki! :) Vegyél neki pár fa felszerelést. És nasival csalogasd, úgy hamar jóban lesztek. :)
2017. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi szépen!
2017. jan. 3. 19:07
 7/10 anonim válasza:
Nekem dzsungariai torpehorcsogom van es altalaban akkor ragja a racsot amikor ki akar jonni vagy tul felporgott.
2017. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tendben. Köszi
2017. jan. 9. 19:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy a fogát koptatja, vagy egyszerűen unatkozik. Nekem is aranyhörim van, kisebb helyen és nem rágja a rácsot. Én parkban gyűjtöttem neki faágakat, azt előszeretettel rágcsálja. Illetve neki is van mókuskereke. Mondjuk én mindennap foglalkozom vele. :)
2017. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp beszerzek neki pár "átlagos,hétköznapi " játékot :) köszönom a válaszokat!
2017. jan. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!