Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac ivartalanításának...

Tengerimalac ivartalanításának lehetnek szövődményei?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy komplikált,mert mélyebben van a here(fiú malacról van szó),mint hisszük(látszik) ezért bonyolultabb,mint egy macskánál pl. Elfertőződhet. A másik,hogy az altatásnál is gondok lehetnek,hogy nem ébred fel.

Mit tudtok róla,vannak tapasztalatok?


2010. máj. 4. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A hímé még mindig veszélytelenebb mint a nőstényé, de persze lehetnek komplikációk. Amit már sok helyről hallottam, hogy olyan helyre kell vinni ahol gázzal altatnak, nem injekcióval.
2010. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 herélt tengerimalacom van, és semmi bajuk nem lett. Valóban komplikált a műtét, mert nem tudják úgy monitorizálni, mint a kutyákat macskákat. Én is olyan helyre vittem őket, ahol gázzal altatnak. Aznap kicsit meg voltak szeppenve, de másnap már hajkurászták a csajokat. (Nálunk azért kerítettem rá sort, mert szétverték egymás fejét.) Amúgy az én malackáim még fiatalok is, a tiéd milyenidős?


Üdv


5 tengerimalac gazdija

2010. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hajkurászták herélés után a csajokat?Volt még hormon bennük?

Az enyém kb 2-3 éves,csak egy nősténnyel tartom,amit rendszeresen felcsinál és már sokszor ellett.Most például hatot.Összesen eddig -ha jól számoltam 19-et- és nem is a kismalacokkal lenne gond,mert mindig elvittem állatboltoshoz,rokonok,szomszédok,barátoknak kellett,de a nőstényt nem akarom kitenni ennek folyton.

Viszont szétválasztani se akarom őket,mert állandóan keresik egymás társaságát(nem csak dugásért),mert együtt vannak régóta.A nőstény ivartalanításán is gondolkoztam ,mert ott cisztát hallottam,de jobb a hím,mert akkor nem dorombol folyton neki.

2010. máj. 5. 00:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Utána ugyanúgy hajkurássza a csajokat, riszálja a hátsóját, és bizony párzik is. Az enyémek a műtét utáni napon már dugtak. Tudod, a cerka így is működik csak nincs benne bélés... :D
2010. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem,de úgy tudom ez csak addig tart,amíg hormonok vannak a vérében,aztán-mivel a mellékhere nem termel több tesztoszteront-abbamarad.Nálad-mármint a malacodnál-is abbamaradt?
2010. máj. 10. 17:53
 6/7 anonim válasza:

lehet ez hülyén fog hangzani de téged ha ivartalanítanának benned nem lennének hormonok????

a tengerimalacnál sem a nemiszervében keletkezik a hormon

mielőtt tengerimalacot vásároltál jobban utánajárhattál volna a dolgoknak

2011. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy idő múlva kiürülne,ugyanis a tesztoszteront a herében termelődik,az androszteronról nem tudok,de a tesztoszteron felelős a nemi vágyért,ezért van manapság olyan büntetés,hogy a szexuális bűnözőket ivartalanítják.Szóval ha nincs here=nincs párzási "igyekvés".
2011. ápr. 22. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!