Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyiből lehetne összehozni...

Mennyiből lehetne összehozni egy hörcsög lakhelyét?

Figyelt kérdés
Gondolok itt konkrétan mindenre amire költeni kell, ketrec, forgács, "játékok" itató, etető , kiegészítők stb stb, + kaja + maga a hörcsög. Még csak most kezdek utánajárni a dolgoknak viszont nagyon érdekel, valamilyen nagyobb husi hörcsögöt szeretnék.
2017. jan. 7. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A nagyobb "husi" hörcsög alatt szíriai aranyhörcsögöt értesz?

Ha igen, akkor neki minimum 80*40-es ketrec/terrárium kell. Ezeknek az ára eltérő lehet, jófogáson, vaterán lehet találni olcsóbban (a rácstávolság maximum 1 cm lehet), de olyan 3000 forinttól vannak nyúl/tengerimalac ketrecek, azokat egy kis kézügyességgel be lehet vonni ráccsal, és akkor tökéletes :) Ezen kívül vannak az akváriumok/terráriumok, ezek között is használtan lehet találni olcsóbban (akár 5000 forinttól). Ezeken kívül vannak, akik Ikeás Samla dobozban tartanak hörcsögöt ( [link] ), ebben egy arany éppen elfér, de ha akár kettőt összeépítesz, vagy egymásrá teszel, nagyon klassz lehet :) Angoloknál, németeknél ez már elég elterjedt, neten sok videó fent van, hogy hogyan lehet megcsinálni. És vannak ugyebár az újonnan vett ketrecek, ezek elég drágák, ha jól tudom 15 ezertől lehet találni.


A kajákból a legjobbak: Vitakraft, Real Nature, JR Farm food, esetleg a Versala Lage. Olyan 1500 forint körül van az áruk.


Forgács az egyik legkisebb tétel, én speciel 300 forintért szoktam venni, panzi márkájú.


Játékok: mókuskerék (aranynak 28-32 cm-es) kb 3000 forint, a lényeg, hogy ne rácsos legyen. Ezdn kívül te is tudsz venni/készíteni igazából itt a határ a csillagos ég, én ajánlom hogy online boltokban nézelődj, a választék is nagyobb, és a felszerelések is olcsóbbak általában. (petnet.hu, zooplus.hu, abc-zoo.hu) De ha deírod, hogy diy hamster toys/beds/houses akkor egy csomó ötletet kidob :) A játékok lehetőleg természetes anyagokból legyenek.


Itató, etető pár száz forintból kijön. Itatóból elég a legkisebb, etetőből pedig valami nehezebb, kerámia tálat javaslok.


A hörcsög tenyésztőtől (színtől függően) olyan 1000-2000 forint körül. Itt kézhez szokott, egészséges hörit kapsz.


Csatlakoz a Hörcsög imádók :) nevű csoporthoz, sok jó tanácsot kaphatsz.

2017. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 15.000 ft (ha a helye egy ikea samla doboz,a legnagyobb) de függ a hely méretétől (törpéknél minimum 60×40 alapterület,aranynak minimum 80×40 alapterület)

A felszerelésektől

a höri fajtájától szval sok mindentől. De ez csak a "kezdő csomag". Igazából alig havi 1.000 ft szval nagyon olcsó

2017. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírom nálam mi mennyi volt:

-terrárium : 5 ezer ft (olcsóbb ,mint egy ugyanakkora ketrec)

-kerék(nagyméretű,netről rendelve): 3 ezer ft

-házikó,fajátékok : kb 5 ezer forint

-itató,etetőtálka: 1 ezer forint

-csincsillahomok : 1 ezer forint 1 literje(nagyon sokáig elég)

-táp: 500gramm kb 1000 ft

-széna: egy jó nagy zacskóval kb 500 forint volt(sokáig elég)

-forgács: kb 2 ezer forintért vettem egy nagyobb kiszerelést,ami nagyon sokáig elég, mivel nem cserélem az egész forgácsot egyszerre, csak az elhasználódott részeket szedem ki

-hörcsög tenyészőtől : 2 ezer forint + utazási költségem(Vonattal mentem érte)


Igazából nagy részét egyszer kell megvenni,úgyhogy csak az elején költséges. De nagyon sok dolgot meg lehet házilag is csinálni neki. Pl házikót, játékokat te is tudsz neki csinálni fából,csak kis kreativitás kell.

Rengeteg videó van róla,hogyan legyen biztonságos.

De magát a hörcsög helyét is meg tudod csinálni házilag. A legegyszerűbb,ha átalakítasz egy bútort . Pl szekrénynél két polcos részt egybe nyitsz és az aljára plexit teszel,a tetejére rácsot.

De simán lehet,hogy bútorlapokat összefúrsz és az elejére teszel 1 lap üveget vagy plexit. Sok megoldás van, így egyedi méretűt is tudsz csinálni

2017. jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!