Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac itatójába...

A tengerimalac itatójába lehet tenni vizet, amiben C vitamint oldottunk fel?

Figyelt kérdés

2017. jan. 8. 06:03
 1/7 anonim ***** válasza:
sőtt, kell is heti 1x. azt viszont nem tudom, hogy bármilyen c- vitamin jó-e, de lehet kapni direkt erre a célra készült c-vitamin cseppeket, azok biztos adhatóak.
2017. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző is írta, nem mindegy, milyen C-vitamin készítményt használsz. Maga az aszkorbinsav vízben gyorsan bomlik, tehát ha mindenképpen vízben szeretnéd adni, akkor pl. kiváló választás az Oropharma C-vit. Olcsóbb alternatíva a sima patikában kapható Cebion csepp, amit viszont vagy közvetlenül (zöldségre vagy kiskanálra cseppentve), vagy vízben feloldva, fecskendővel kell beadni nekik.
2017. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, mi mindig teszünk a malacok vízébe ilyet [link]
2017. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, milyet adsz neki. Az aszkorbinsav aszkorbinsav marad, akármilyen fantázianéven forgalmazzák is.
2017. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez azért nem egészen így van. Hiába veszed meg a patikai aszkorbinsavat, ha vízben és fény hatására is elbomlik. Léteznek különböző "itatótakarók", melyek az algásodás elkerülése mellett azt is szolgálják, hogy a vitamincseppek ne bomoljanak el olyan gyorsan a vízben, de ez felesleges költség és macera. Sokkal egyszerűbb belecseppenteni a szájukba a napi 1 csepp Cebiont, vagy 2-3 naponta elkeverni az itatóban az Oropharmát.
2017. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen:) én is úgy csináltam, naponta adtam új vízet, abban 2-3 csepp C-vitamint
2017. jan. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm minden válaszolónak,aki értelmes választ adott. Már több mint 3 hete adagolom neki a C vitamint,és mintha kicserélték volna. Sokkal jobb a kedve,mozgékonyabb. Mégegyszer NAGYON köszönöm!
2017. jan. 21. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!