Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért utálja az emberiség...

Miért utálja az emberiség nagy része a patkányokat? Miért nézik le őket? Mi a kivetnivaló bennük?

Figyelt kérdés
Sosem értettem mi a probléma a patkányokkal. (Azt értem, hogy kárt okoznak, de akkor mit csinál az ember a földdel?) Mindig is érdekelt, hogy aki fél, miért fél a rágcsálóktól?

#patkány #rágcsálófóbia #imádnifalócukipofa
2017. jan. 9. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem a kérdésed. A patkányok halálos kórokat terjesztettek mindig. Ma is, ha vadon találkozol egy patkánnyal, jobb, ha elkerülöd a fertőzések miatt.


Háziállatnak sokan tartják, nekünk is volt és a nővéreméknek is. Nagyon kedves kis jószágok tudnak lenni.


De gondolom a vadon élőkre gondolsz. Hát a betegségek

2017. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Vagyis hát azt nem értem mit nem értesz, amit mondtam minden általános iskolás tudja
2017. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van olyan ország, ahol szent állat
2017. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Óriási gazdasági károkat okoznak a szemesterményekben, emiatt az éhinség létrejöttében mindig is kiemelkedő szerepet játszottak pl. Indiában. A pestisbolha hordozójaként sem volt kedvelt. Te feltehetően a laboratóriumi célra tenyésztett fehér változattal találkoztál.
2017. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl gondolj bele abba hogy szeretnéd e akkor őket,ha a szemed láttára fojtogat le 11 db 60-70 dekás kiskacsát fényes nappal!!?

Amiket talán te is megennél pár hónap múlva!

Nálunk ezt csinálta!

És ez csak egy eset a sokból....

2017. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Félre értitek. Nekik is élni kell valahol. Ők is csomóan elpusztulnak. Ők is halomszámra halnak éhen. Tudom hogy "kártevőknek" nevezik őket. De ez is csak egy másik életforma, amivel együtt élünk. Nem kel senkinek megmagyaráznia nekem mit jelent az éhinség. Én arra voltam kíváncsi, hogy MIÉRT UNDORODNAK egyesek tőlük. Miért kezdenek visítozni, ha meglátnak egyet 3 méterre tőlük?
2017. jan. 9. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A pestis 100 millió ember életét követelte.. Sokan még mindig ezzel kötik össze a patkányokat.

Meg a szabadon élők biztosan most is terjeszthetnek betegséget.

De a direkt otthon tartásra tenyésztett patkányokkal szerintem a legtöbb embernek nincs baja. Aki mégis nem szereti őket, azok valószínű a többi rágcsálótól is ózkodnak.

Nekem pl több rokonom fél a hörcsögömtől.Pedig a légynek sem tudna ártani. De rágcsáló és félnek tőle..

2017. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
a patkánytól azért félnek mert félreismerik,azt hiszik koszos,buta,támad....,a patkány csak 1 a sok közül,ennyi erővel lehet az oroszlán is rossz,az is tud betegséget hordani,csak kapja el,az is ölt embereket stb,nem mind egy milyen szemszögből nézzük a dolgokat,a patkány nem kártevő,csak egy állat ami képes bejutni a magtárakba is,ha egy elefánt menne be az is kártevő lenne.....,a patkány magában nem hordoz betegséget,a betegséget nyomorult otthona aggatja rá,vagy az ember piszka,a pestist se a patkány okozta,a hajó amin a szaros emberek voltak,azok okozták,szerencsétlen patkányokat is megfertőzték azok meg mentek világnak,a kiskacsát se azért eszi mert bosszút akar állni,azért eszi a kiskacsát mert béna a gazdájuk,elég logikus nem,ha kutya elviszi a teraszról az új aranyberakásos papucsom,szétrágja...attól még nem a kutya a hibás,remélem érted kacsás,egyszóval,sose az állat a hibás,ha már emberek vagyunk,(inteligensek is)akkor találjunk megoldást a dolgokra,használjuk hát azt a szép nagy fejünket,és ne mást okoljunk,Válasz:aki nekiáll sikítozni a látványtól az hülye,azért csinálja :DD
2017. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8


Szerintem inkább ne áljunk neki vitázni....

Nemtudom te hol laksz,meg annyira nem is izgat,de gondolom hogy még nem volt dolgod ezzel az állattal.

Neked is van egy kialakult kép,meg nekem is van egy kialakult kép ami teljesen másmilyen!


Erre csak azt tudom mondani,hogyha beteg vagy,ne menj orvoshoz,mert a baciknak is élni kell valahol....

2017. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide édesanyám?!....
2017. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!