Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális ha a nyuszi csipogó/s...

Normális ha a nyuszi csipogó/sípoló hangot ad ki?

Figyelt kérdés
néha-néha hallom, közben a feje mozog le fel, kicsit olyan mintha tüsszentene vagy csuklana. Ez normális? pár másotpercig csinálja aztán abbahagyja, úgy tűnik hogy önszántából csinálja de mégis aggódom kicsit. ja és normális ha kevés szénát eszik? szoktam neki füvet szedni, van hogy gyümit zöldséget kap, reggel és este kevés tápot széna pedig mindig van előtte mégis csak néha látom rágcsálni

2017. jan. 15. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el sürgősen állatorvoshoz, mert ez egyáltalán nem normális. Továbbá ha egy állat nem eszik annyit amennyit szokott az ugyancsak jele annak, hogy komoly baja lehet, akár meg is halhat.


Az elmondottak alapján lehet hogy tüdőgyulladása van vagy megfázott, huzatott kapott, igazából sok minden lehet, de ezek a bajok mindenképpen gyógyszeres kezelést/orvos által beadott injekciót igényelnek. Addig amíg nem jutsz el dokihoz próbálj neki (nem csípős) paprikát adni a C-vitamin miatt és ha huzatos helyen/ablak mellett van a ketrece akkor helyezd át máshova melegebb helyre.

2017. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy kevesebbet eszik, jó étvágya van, mindent eszik csak a szénát nagyon ritkán ez a gond. Sokat szaladgál és ugrál, nagyon kíváncsi és érdeklődő, egyáltalán nem tűnik betegnek. Csak pár napja van nálunk lehet azért. Amúgy nekem picit kövérnek tűnik.
2017. jan. 16. 13:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és a ketrec az ágyon van az ablak alatt közvetlen a radiátor mellett. Többnyire egész nap ki van engedve van pár kuckója és egy henger is ahol aludni szokott.
2017. jan. 16. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk az sem jó ha a radiátor mellett van, a nyulaknak a huzatmentes, 20 fok körüli hőmérséklet az ideális, a radiátor mellett nagyon melege lehet fűtési szezonban.


A leírt étrend nekem jónak tűnik, bár én a szedett fűvel vigyáznék, mivel érintkezhet olyan állat pl. macska ürülékével, ami halálos is lehet nyuszikra nézve, vagy ha saját kertből szedsz akkor ha szoktatok permetezni akkor is érdemes megmosni és utána 1 nap kiszárítás után odaadni, nem vizesen.


Itt egy törpenyulas oldal, ami leírja a testbeszéd/hangjelzés-fajtáikat, hátha ráismersz valamelyikre:

[link]

2017. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!