Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kérdezzem meg a szüleim...

Hogyan kérdezzem meg a szüleimtől? Egyáltalán érdemes, vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

5 évesen volt egy nyuszim. Apa gondozta, mert en nemigen tudtam meg, hogy hogyan is kell. De sokat foglalkoztam vele, óvtam Őt, szóval nem voltam felelőtlen gazdi 😉 Aztán a nyuszi meghalt. 😢😢


Ra egy évre lett ket horim, akiket apa gondozott. Pár hónappal a horik után lett egy nyuszim is, akit szinten apa gondozott. Aztán par hónap múlva (ismeretlen okokból) az egyik horim meghalt. 😢 A masik kb. 2 év múlva. 😢


A nyuszim viszont a mai napig megvan. Apa tisztítja; csak ritkán simogatom, meg foglalkozom vele, mert nemigen szereti ha fogdossák. Persze szeretem Őt. ❤ Most gondolom megfogalmazódik bennetek az a kerdes, hogy ha annyira szeretem és ha amúgy is en vagyok a gazdája, akkor miért nem en tisztitom. Azért, mert nagyon macerás a tisztítás+sok időt vesz igénybe (mert nagyon nagy a ketrece).


Hangsúlyoznám, hogy mindenegyes állatomnál azt mondtam, hogy en fogom őket takarítani, de ugye nem igy lett.


Most viszont megint szeretnék egy hörcsögöt. Csak nem tudom, hogyan mondjam meg a szüleimnek. MOST TÉNYLEG TAKARÍTANÁM!!! De gondolom már nem hinnék el nekem, hogy nem csak mondom. Pedig a mostani nyuszimon kívül csak azért nem gondoztam őket, mert kicsi voltam hozzá.


Hogyan kérdezzem meg a szüleimet a hörcsögről? Egyáltalán érdemes megkérdezni? Vagy már teljesen esélytelen?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 25. 16:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy eddig minden állatommal töröltem, játszottam, simogattak őket.
2017. jan. 25. 16:27
 2/13 A kérdező kommentje:

*törődtem


*simogattam

2017. jan. 25. 16:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
először is bizonyíts azzal hogy elkezded takarítani a nyuszit, utána kérdezd nagyobb lesz az esély hogy megengedik de 2 észrevétel és figyelmeztetés. A höriket tilos párban tartani a nyuszikat meg egyedül...
2017. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom a höris dolgot, akkor külön ketrecben tartottuk őket, viszont a nyuszisat nem tudtam 😰 Nagyon nagy baj, hogy nincs pajtása? 😰😰😰
2017. jan. 25. 16:34
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszod!
2017. jan. 25. 16:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezentúl takarítsd te a nyuszidat. És foglalkozz vele sokat!
2017. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
a nyuszik nagyon szociális állatok ha foglalkozva nincs vele rendesen akkor minimum legyen egy társa, a nyuszik sokkal boldogabbak párban. Az enyém még fiatal 10 hetes, egyedül van de még a plüssnyuszimnak is nagyon tud örülni, később venni fogok mellé egy párt.
2017. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Foglalkoznék is vele, csak az van, hogy reggel hét után par perccel elmegyek otthonról es este 6-7-kor erek haza.
2017. jan. 25. 16:38
 9/13 A kérdező kommentje:
Par hónaposan a szomszéd a nyusziját athozta hozzánk, hogy vigyázzunk rá, a nyuszim meg nem volt túl kedves a másikhoz... Pedig a masik csak barátkozni akart. Lehet, hogy jobb igy, hogy nem lett társa?
2017. jan. 25. 16:42
 10/13 anonim válasza:
100%
Először bizonyíts, kezdd el a meglévő nyuszit takarítani, ápolni jobban, gyakrabban, akár feloszthatjátok a napokat kezdetben apukáddal, vagy besegíthetsz neki. Aztán ha 3-4 hétig kitartó voltál, kérdezd meg a hörcsögöt, lehet-e.
2017. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!