Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacokról szeretnék...

A tengerimalacokról szeretnék kérdezni pár dolgot mert venni szeretnék. Többi lent?

Figyelt kérdés
Néztem ketreceket 3 tengerimalac-nak jó lenne egy két emeletes hatalmas ketrec?és naponta ki kell engedni őket???a 3 tengerimalac össze fog szokni??és az etetéssel kapcsolatban tanácsokat.Köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 28. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Először is azzal kezdeném, hogy ha még soha nem tartottál tengerimalacot, akkor érdemes kettővel kezdeni, azon belül is két nősténnyel. A korkülönbség is fontos, egy kifejlett tengerimalac mellé egy frissen elválasztott, 4 heteset érdemes hozni, így ugyanis a rangsor eleve adott, és nem lesz verekedés. Az emeletes ketrec helyett inkább a hagyományosat ajánlanám, két nősténynek legalább 100x50, két hímnek legalább 120x50-es élettér kell, amit érdemes bújókkal, emeletekkel gazdagítani. Én a Magyar Tengerimalac-védő Egyesületet ajánlom, tőlük összeszokott párokat tudsz ingyenesen örökbe fogadni, és keress rá a weboldalukra is, sehol máshol nincs olyan jól összefoglalva a tengerimalactartás, mint ott. :)
2017. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi akkor kettővel kezdek
2017. jan. 28. 12:32
 3/17 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha esetleg nem az örökbefogadás mellett döntesz, akkor ne kereskedésből, hanem tenyésztőtől vásárolj, olyantól, aki származási lapot is ad. A kereskedésekben sajnos legtöbbször vemhesen adják el a nőstényeket, sőt, van olyan is, hogy nősténynek adják el, de igazából hím.
2017. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
azt tudom anyit még hagy kérdezzek már hogy mit esznek a szénán kivül meg a tápon kivül mennyi zöldséget lehet neki adni azt hallotam hogy petrezselyemzöldjét lehet neki andni de mértékben
2017. jan. 28. 12:42
 5/17 anonim ***** válasza:
Érdemes mindig szezonális zöldséget adni nekik, és bőven elég naponta egyszer 1-2 falat. A fő táplálékuk a széna, ehhez jön a napi 1-2 evőkanál minőségi táp (legjobb, ha rögtön Versele Laga Cavia Complete-et adsz nekik), és nasiként naponta egyszer zöldség. Télen adhatsz sütőtököt, zellert, almát, répát, paszternákot, néha egy-egy falat narancsot és kivit, vagy paradicsomot. Amit kerülni kell, az az uborka, a saláta és a paprika, ezek ugyanis nagyon sok vegyszert felszívnak, és egy idő után belehalhat a malacka. Ha bio, akkor természetesen adható. Amit még nem szabad, az a krumpli, a káposzta, a karalábé, a hagyma, a gomba, illetve a csípős zöldségek (retek, rukkola). Annak is utána kell nézni, hogy van-e a környéken egzotikus állatorvos, a tengerimalacokhoz ugyanis csak ők értenek. :)
2017. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És naponta ki kell őket engedi mint a nyuszit?
2017. jan. 28. 14:39
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség, érdemes, csak ott is mindig legyen előtte széna. Fontos, hogy a ketrecben legyen valamilyen emelet, hogy eleget használja a hátsó lábait is.
2017. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
én emeletes ketrecet néztem ki.
2017. jan. 28. 17:36
 9/17 A kérdező kommentje:
De azon is gondolkodtam hogy egy nagy ketrecet meg egy kisebbet egy rövid alagútal össze kötöm.
2017. jan. 28. 17:44
 10/17 anonim ***** válasza:
Az emeletes ketrec azért nem olyan jó, mert a malacoknak elég rossz a térlátásuk, ezekben a ketrecekben pedig azért elég nagy magasságok vannak, ahonnan ha leesnek, komolyabban is megsérülhetnek. A két ketreces megoldás nem rossz, de elég nagy alagút kellene, hogy ne pánikoljanak benne, és mivel a két ketrec maga elég nagy helyet foglalna, érdemes akkor már pl. házi megoldásokban is gondolkodni. Sokan készíttetnek asztalossal vagy akár saját kezűleg malacbirodalmakat, ezek olcsóbban is kijönnek, mint egy nagy ketrec, és azért is jók, mert személyre lehet szabni attól függően, hogy mennyi hely van nekik a lakásban.
2017. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!