Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hím vagy nőstény tengerimalaco...

Hím vagy nőstény tengerimalacot vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy hím tengerimalacom és már fél éves. Nemsokára fog az egyik ismerősömnek születni még malacka és szeretnék tőlük hozni majd egyet. Hímet vagy nőstényt érdemes tőle hoznom?
2017. jan. 28. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hímet
2017. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Nőstényt semmiképp se, ha nem akarod, hogy később legyenek kicsik. Mivel a te malackád már ivarérett, az első lenne számára, hogy a másikra mászik (vagy legalábbis megpróbál) - akkor is, ha az még fiatal. Habár remekül meglennének, ellés után nem szabad a hímet a többiekkel tartani, hiszen szinte rögtön újbóli családalapításra szánná magát.

Két hím malac kijön egymással, amíg nincs a közelükben nőstény, illetve ivarérettek nem lesznek mindketten. Mikor én egy apa fia párost tartottam együtt, néhány hónap után egymásnak estek és külön kellett őket választani.

2017. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

lehet ivartalanítani,akkor mindegy,mehet a nőstény is.

de ha nem szeretnéd(amit teljesen megértek),akkor egy másik hímet vigyél.

2017. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Én is a hímre szavazok, egy 4 hetes malackánál a rangsor is adott, nem lesz semmi probléma. Viszont ha az ismerősöd nem profi tenyésztő, akkor kérjetek segítséget a nemek megállapításánál, az apukát pedig azonnal tegyék külön.
2017. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Akkor egy ketrecben tarthatom őket? a későbbiekben sem lesz probléma ha 2 hím van együtt?

2017. jan. 29. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen, ha felnőtt mellé hozol kölyköt, akkor jól megvannak együtt. Berregés, kergetőzés persze van időnként, de ez a nőstényeknél is ugyanúgy van. Mekkora a ketrec?
2017. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy nem válaszoltam de nem volt időm

a ketrec mérete: 66X41 cm

(az új malaccal együtt majd egy ketrecet is szeretnék majd venni)

2017. febr. 4. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Hú, ez a ketrec nagyon-nagyon kicsi. :( Amíg nem tudsz beszerezni egy másik ketrecet (legalább 100, de inkább 120x50), ne hozz másik malackát, mert a kis hely miatt nem fogják elfogadni egymást.
2017. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!