Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két nőstény nyuszim van de...

Két nőstény nyuszim van de nem igazán jőnnek ki egymással. Vehetek az egyik mellé egy bakot?

Figyelt kérdés
Az egyik nőstény nyuszim 6 hónapos a másik csak 2, így a nagy nem fogadja el a kisebbiket. A nagy nem igényli szerintem más nyuszi társaságát, mert sokat van vele foglalkozva a kicsit mindig megtámadta így külön szobába kerültek. A kisebbiken látszódik hogy igényel más nyuszit és nem is nagyon közeledik felénk. Olvastam, hogy egy bak és egy nőstény jól kijönnek, így a kicsinek vennék egy bak társat. Vagy esetleg hagyjam és maradjon egyedül?

2017. jan. 30. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
A nőstények nagyon területjelzők, még jó, hogy nem lett belőle sérülés. Ivartalanított bak biztos jó megoldás, bár nekünk egyedül van a fiúcskánk és szuperül elvagyunk vele..
2017. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Bocsánat, területvédők :)
2017. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sérülés az volt, de túl élte. Eleinte szépen megvoltak most bolondult meg a nagy.
2017. jan. 30. 08:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Csakis ivartalan bakot vegyél. De szerintem várj még egy kicsit,hogy összeszokjanak.
2017. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó ötlet a bak, de kizárólag az ivartalanított! Ivartalanítás után 6 héttel lehet összeengedni őket. Lehet amúgy ha a nőstényt ivartalaníttatnád, akkor ők is jól kijönnének.. na de ha nem teszed, akkor is mindenképp az ivartalanított bakot a 2 nősténnyel próbáld összeszoktatni, hogy hárman legyenek. Úgy sokkal nagyobb eséllyel kijönnek egymással, mint csak a 2 nőstény.

Az összeszoktatás menete sem mindegy, az esetek 90%-ában a gazdi miatt nem sikerül, nem a nyuszi miatt. Hogyan próbálkzotál pontosan és emnnyi ideig?

2017. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kb 1 hónapig próbálkoztam de mint mondtam az elején jól megvoltak, majd hirtelen lett ilyen a nagy. Persze tudom nem sok idő de nem akartam hogy bántsa a kicsit. Így most hanyagolom talán idővel jól kijönnek. Ha nem akkor veszek egy bakot és ivartalanítom. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. febr. 3. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!