Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért viselkedhet így a...

Miért viselkedhet így a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Aranyhörcsögöm egy hete éjszaka kiszökött a terráriumából. Már egy éves, és még soha nem csinált ilyet. Azóta le van fedve ráccsal a helye. A lényeg, hogy esett vagy másfél métert a padlóra. Nem lett semmi baja szerencsére. Reggel találtam meg a hörit a szobában, ahogy randalírozott, szétrágott egy csomó mindent. A hörcsögöt egyébként minden másnap ki szoktam rakni futkározni a szobába, egy számára elkerített elég nagy területre (majdnem a fél szoba). Mindig nagyon "kultúráltan" viselkedett, amikor ki volt rakva az elkerített részre futkározni. Szépen futkosott, néha leült a sarokba mosakodni. Viszont, amióta a nevezetes szökése megtörtént, azóta mintha kicserélték volna! Ahogy kirakom futkosni az elkerített részébe, egyből nekiesik a szekrénynek, rágja a parkettát, a szekrényt, a szőnyeget, folyamatosan ezt csinálja, ugrál föl az ágy peremén. Mintha megkattant volna. De az a furcsa, hogy soha nem csinált ilyet, és ez azóta van, mióta egy hete kiszökött! Vajon összefüggésben lehet ezzel? Nem értem miért változott így meg, eddig olyan kis jámbor volt, most meg mint akit kicseréltek! Talán nem felejtette el, hogy ő egyedül dorbézolt a szobában, és annyira jól érezte magát, hogy most már mindig azt akarja csinálni? De az a furcsa, hogy ami el van neki kerítve rész, a napi futkosásra, az gyakorlatilag a fél szobám, tehát nagyon nagy terület.
2010. máj. 7. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy párosodni szeretne, azért van így megkattanva?
2010. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy egy hete a fejére esett ;)

A párosodás elképzelésben van valami. Végülis itt a tavasz dagad a .....

2010. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is megfordult a fejemben, hogy talán párosodni szeretne! Hím hörcsög amúgy. Csak pont furcsa, hogy azóta, amióta kiszökött, de akkor a szökés is lehet ezért van, mert beindult...:) Mondjuk lány hörcsög nincs a közelében sem, csak ez az egy hörcsögöm van. És szerintetek ez a párosodási kedve meddig fog tartani?
2010. máj. 7. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet most lett ivarérett, és akkor ezentúl ez ismétlődni fog. Kár, hogy nem találták még ki a hörcsög fogamzásgátlót, vagy a hörcsög óvszert :) akkor lehetne éjjel-nappal hancúroznia anélkül, hogy nem lenne száz utód.
2010. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valójában a hörcsögöknek nincsen a párosodásra "igényük". Látott valaha ellenkező nemű fajtársat? Mert ha teljesen egyedül élt, akkor nem ébredhet fel benne a szunnyadó vágy.


Egyébként szerintem egyszerűen csak élvezte, hogy látott valami mást a világból. Nagyon uncsi lehet minden nap ugyanazon az elkerített részen szaladgálni.


Egyébként legtöbb esetben tényleg nem esik bántódásuk, még ha nagyot zuhannak sem. Hidd el, szerintem csak világot akar látni, lázad. :)


Egy állattenyésztő

2010. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy egy éve látott másik hörcsögöt, még az állatkereskedésben, azóta nem. Teljesen egyedül van. Nem tudom akkor hogy tudnám kielégíteni ezt a kalandvágyát :)! Pedig nagyon nagy területen van kiengedve, és minden másnap ki van rakva több órára, hogy ne a terráriumában unatkozzon, meg csak tekerje a kerekék! Csak elég ijesztő volt, ahogy a kis bamba hörikém egyszerre egy hiperaktív rosszalkodóvá vált! Remélem azért lecsillapodik! Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 7. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!