Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etessem a nyuszim?

Mivel etessem a nyuszim?

Figyelt kérdés
A nyuszim betegség miatt az utóbbi időben nagyon lesoványodott. Csak a banánt, almát, uborkát eszi meg, a száraz tápot nem, viszont ezekben nem túl sok a kalória. Tudnátok mondani valamilyen hízlaló ételt, amit ehetnek törpenyulak is?

2017. febr. 5. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi volt a baja?
2017. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már idős nyuszi.
2017. febr. 5. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat szena ugy az alap kaja ezenkivul en meg adnek neki egy kis repat. Sokan nem ajanljak mert cukros de ha most azt kell hogy kicsit hizzon akkor most adhatsz neki egy keveset.
2017. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen tápot kap? Próbáltad már ezek közül valamelyiket: Versele laga Cuni Complete adult vagy sensitive, és főleg a Trovet. Ezek prémium minőségűek.

Persze a széna alap ezek mellett is. Ha bírja a pocakja, adhatsz neki kicsit több zöldet, ahogy írták is Előttem, répát pl. Persze csak módjával. Illetve majd ha lesz friss fű, fokozatosan abból is többet.

Esetleg én megpróbálnék valamilyen multivitamint is, az oxbow-nak szuper nyulas termékei vannak. Van kimondottan multivitamin, illetve idős állatoknak is. Nagyobb állatorvosi rendelőkben lehet kapni, nem tudom, hol laksz.

Ami még nálunk étvágynövelő hatású szokott lenni, az a nyúlnak való Gastroferm por. Ez pár száz Forint, ha jól emlékszem. Akár egy falat gyümölcsre is lehet belőle tenni egy csipetet, elsőre fura szaga van, de az én nyuszim pl.kifejezetten megszerette egy idő után. Jót tesz az emésztésnek, gondolom ebből kifolyólag javítja az étvágyat is.

2017. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a felsoroltak közül az egyiket sikerült beszerezni,evett is belőle, megörültem, hogy felerősödhet, de ma éjszaka meghalt szegény. :,(
2017. febr. 9. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!