Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem bújik elő?

Miért nem bújik elő?

Figyelt kérdés
Tegnap került hozzám s nyuszi és ma még egyáltalán nem bújt ki az odúból csak odabent motoszkál. Értem én, hogy még szokatlan neki a hely, de így nem fog megbaratkozni velem. Már próbáltam, hogy tettem az odu elé egy kis répát, azért kibujt és bevitte,elragcsalta. Ha ki is bújik, minden neszre, mozdulatra visszabújik. Olvastam, hogy ki kellene venni az odut, addig míg meg nem szelidul a nyuszi. Mit tanácsoltok?

2017. febr. 12. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Legalább két napig hagyd békén. Ha most kiveszed az odút, akkor halálra fog rémülni. Jól gondolom, hogy ahonnan vetted, ott nem volt kézhez szoktatva?
2017. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem, mivel ott kint volt tartva. És ha két nap után is ezt csinálja, mit tegyek?
2017. febr. 12. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt eleinte, mi pár napig hagytuk megnyugodni, utána 1x kivettük és ahogy látta hogy nincs veszély már magától jött ki. De ha nem akar kijönni ne eröltesd és ne sürgesd mert negatív élményt szerezhet
2017. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt hozzá tenném hogy én egy ugyan nem kézhez szoktatott, de merész és kíváncsi nyuszit vettem így bármit könnyedén megszok.
2017. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most kicsit megnyugodtam. Az előbb a kezemből elvett két kis karika répát, de csak épp a fejét dugta ki az odúból.:)
2017. febr. 12. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim is az első napokban elbújt a házában, aztán pár nap múlva meg feloldódott. Teljesen normális, csak azért ilyen mert új környezetbe került, és még nagyon félénk. Ha van még valami kérdésed a nyuszikkal kapcsolatban nyugodtan írj priviben.
2017. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sok turelemre van szukseg, lehet hogy sokkal tobb idobe fog telleni, mint gondolnad, vannak nagyon felenk nyuszik, de ha megnyugszanak a kivancsisaguk felulirja a felelmuket :) szoval csak turelem ;)
2017. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!