Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tehetem természetesebbé...

Hogyan tehetem természetesebbé a roborovszki törpehörcsögöm terráriumát?

Figyelt kérdés

2017. febr. 20. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Aljzatnak használhatsz vastag rétegben finomszemcsés homokot (előtte fél órát süsd át tepsiben, magas hőmérsékleten, hogy elpusztuljanak a kórokozók).

Elszórtan száraz levelek, fűszálak - gyűjtsék maguk.

Nyáron különböző füvek és gabonafélék kalászait gyűjtheted, csokorba kötöd, felakasztod - előszeretettel húzgálják.

Érdes törzsű faágak, fakéregdarabok díszítésnek-rágónak.

NAGY kókuszdiót vehetsz, fémfűrésszel levágod a hegyesebb végét (kb. 4-5 cm-es lyuk maradjon) és a kókusz belsejét késsel kibányászod (nehéz, több napos meló!) - remek, természetes ház.

2017. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Látványnak: terrarisztikai szaküzletben lehet kapni különböző háttereket, amit az üvegen kívül helyezel el.

De saját magad is készíthetsz: ha akár nyomtathatsz a neten talált képekből.

Vagy ha tényleg kreatív vagy, és van 3-5 cm hely a terrárium mögött, akkor préselt vagy szárított növényi részekből megfelelő színű kartonlap előtt egész kis térhatású sivatagot tudsz kreálni. (itt nem fér hozzá a höri.) Ha nagyon vagányat akarsz, vasárnapi ebédnél figyeld, milyen csontos hús kerül az asztalra. pl. 1-2 csigolyadarab szépen lepucolva, még egyszer átfőzve és alaposan kiszárítva szépen díszít. További ötleteket a terepasztallal foglalkozó oldalakon találhatsz.

2017. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezek nagyon jó ötletek, csak a kerék fog kiütni ebből a természetes hatásból, szerintetek milyen nagy helyen lehet ezt megvalósítani?
2017. febr. 20. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kreativitásodtól függ. Én pl. ha a helyedben lennék újabb és újabb jó ötletek jutnnak eszembe ezért nem a minimum 60x40-es helyet hanem egy 20x100-ast vennék

Ha lenne rá energiám/időm/pénzem/helyem... :")

2017. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden álmom egy 100*40 es terra! Csak még nem találtam meg a helyet ahol megtudom venni :/
2017. febr. 20. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jófogáson nézegess. Elég sok ekkora, 100x40 vagy 100x50 cm terra vagy akvárium szokott fent lenni olcsón.

Ha helyben nincs is, szállítását meg lehet oldani ,elég sok lehetőség van már a jó kis postán kívül:D

Egyébként sok fából készült játék,felszerelés.Szárított moha,szárított növények,kövek stb..Akár friss,zöld növényt is lehet berakni, ami rájuk nem mérgező,nyugodtan ehetik.

A fából készült felszerelések dobnak a legtöbbet szerintem.Főleg ha házilag csináljátok,akkor szerintem még természetesebbnek hat,mint a bolti:) de ha bolti,akkor a trixie felszereléseket ajánlom,sok fa cuccuk van

2017. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!