Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak talpfekélye van,...

A nyuszimnak talpfekélye van, és egyre rosszabb. Múlt héten vettem neki pelletet a wc-jébe, kétszer raktam alá forgáccsal. Attól lehet? Tanács?

Figyelt kérdés
Orvosi tanácsra betadineozom neki, kenegetem, de egyre rosszabb. Már az első tappancsain is jön ki. El vagyok keseredve és a szívem szakad meg érte. Kötést nem tűri. Mióta megvan (több mint fél éve) szőnyege van, nincs bezárva, alom is van alatta. Naponta takarítva van.Mit tegyek?Holnap veszek körömvirág krémet is neki.
2017. febr. 24. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a pellet előtt nem volt, akkor lehet attól.
2017. febr. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem volt előtte...azóta nem is raktam alá,marad a forgács...de a fekélyek már megvannak. És egyre rosszabb. Mit tegyek? :(
2017. febr. 24. 01:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy másik orvost is!
2017. febr. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szőnyeget vedd ki, tegyél alá puha papíralmot. A pellet maradhat a wcben, biztos nem az okozza, hiszen nem egész nap abban van.
2017. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a szőnyege a ketrec előtt van,folyton azon gubbaszt, meg ott falatozik. bent széna van neki
2017. febr. 24. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Széna van alatta? Az nem alom, hanem kaja. Ráadásul a keményebb szálak irritálhatják a talpát.

Mondom, fekélyes nyuszi alá papíralom.

2017. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen,kaja neki,de nem mindet eszi meg, hanem felapritja. de ezt a papiros cuccot kiprobalom. koszi. ha a koromvirag kremet lenyalja,lehet baja tole??
2017. febr. 24. 22:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kenderszőnyeget vegyél alá. Lényeg, hogy minden puha legyen amerre jár, semmi se kezdje ki neki jobban.

Hámosításra jó a Neogranormon, Bepanthen, Panthenol spray, és a Kék lukács krém.


Betadint nem ajánlom hosszú ideig, mert jódot tartalmaz...

2017. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!