Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csinaljak a nyuszkoval?

Mit csinaljak a nyuszkoval?

Figyelt kérdés

A szomszednak van egy oroszlanfeju nyuszija, de nekik nem kell mar (egy versenyen kaptak) es en 1eve szeretnek egy nyuszit."mindent" megtanultam a nyuszikrol, vagyis felvagyok keszulve. De az a baj, hogy nem tudjak hany eves, fiu vagy lany, soha nem vittek allatorvoshoz. Azt mondjak hogy SZERINTUK 5-6honapos lehet. Sajnos ahol lakok nem a legjobb az allatorvos (volt egy nyuszim es elvittuk hozza, minden lelkiismeret nelkul beoltotta, nyilvan nem erdekelte hogy lesz e valami baja a nyuszinak, sajnos olyan pici volt hogy meghalt. Nem ert hozza, pedig allatorvos:( ) es nem tudom hogyha elvinnem a szomszed nyuszit hozza akkor mennyire foglalkozna vele, mert ha ivarerett akkor en kiszeretnem ivartalanitani de o azt mondta hogy ez hulyeseg. Meg azt mondta hogy nem kell vagni a kormet(nem tudom h ez mennyire igaz)

es mivel az elozo nyuszimat mikor elveszitettem borzalmasan fajt es magamat okoltam,


ezt elszeretnem kerulni

es megszeretnem kerdezni hogy szerintetek mi legyen? Vegyem at a nyuszit?(kulonben kiengedik a SZABADBA) keressek masik allatorvost? Felek nehogx beteg legyen es nalam purcan ki:(

nagyon kicsi ketrecben elt

es az enyem joval nagyobb.. meg csak alvasnal lenne a ketrecbe.

szerintetek megviselne? Ebbe belehalna, a ketrec cserebe? Vagy attudna szokni? Elore is megkoszonnem aki tudna nekem segiteni!!:)

Kicsit osszeszedetlen vagyok:/



2017. febr. 26. 16:02
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:
100%

Mi vágjuk a körmét kb havonta, a szőnyegen nem kopik neki.

Tudom be kell oltani a szúnyogok miatt és javasolt is, ennek ellenére miénk sosem volt orvosnál, él virul :)

Ha már úgyis meg van csomó cuccod hozzá szerintem nyugodtan vágj bele :)

2017. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!! :)
2017. febr. 26. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a ketreccsere megviselné tekintve, hogy ezáltal jobbra fordulnának a körülményei, a nagyobb az sose baj.

A leírásodból kitűnik, hogy ez az állatorvos egyáltalán nem ért nyulakhoz, úgyhogy mindenképeen keress másikat ha jót szeretnél a nyuszinak. Hobbi célból tartott nyulaknál ugyanis javasolt az ivartalanítás, mivel ez megnövelheti az élettartamukat akár 3-5 évvel is illetve csökkenti a territoriális viselkedést ha elég korán megtörténik.

Másik megoldás lehet még tenyésztő felkeresése ha van a közeledben, ő biztos megtudná állapítani a nemet illetve a korát.

Körmöt vágni kell majd szerintem ha lakásban tartod.

2017. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia:) irtam privatban uzenetet, hozd el nyugodtan a nyuszit, jo helye lesz nalad, es nem viseli meg nagyon a kornyezetvaltozas, csak legyen neki egy kis nyugalom. De olvasd legyszi el az uzenetemet, es ha nem gond tudosits majd a nyuszkorol :)
2017. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat/javaslatokat! Igen mar lattam!!:)
2017. febr. 28. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Nagyon gondosan kell állatorvost választani, mert a legtöbbjüknek fogalma sincs róluk.
2017. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kell a nyuszinak vágni a körmét és kell oltani is. Az oltás a szúnyogok által terjesztett myoxmatosis és vérzéses betegség korokozoi ellen véd, ezek a betegségek halálosak a nyulakra nézve. Márciusban, enyhe tél esetén februárban kell oltani, majd szunyogszezon hosszával függően megismetelni az oltást. Ha nincs alapimmunizalasa, akkor egy oltási sorozattal kell kezdeni.
2017. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!