Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 nyúl tartható együtt?...

3 nyúl tartható együtt? (többi lent)

Figyelt kérdés

most karunk venni egy nyulat , már azt is tudjuk melyik tenyésztőtől!már sok helyen utána olvastam a tartásának, de még mindig akadnak kérdéseim:

-melyik nyúl féle tud akár 3-an egy helyen meglenni (3 akarunk venni)?

-melyik igényel a legkevesebb gondozást(mivel suliba járok és délelőtt suliban vagyok)?

-mennyibe kerül az oltás?



2017. márc. 15. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani is kell őket ha nem akarod hogy verekedések vagy netán kisnyuszik legyenek.
2017. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A nyúlfélék között nincs nagyon különbség a kültakarón kívül. A legegyszerűbb, ha három egynemű testvért hoztok el és ivartalanítjátok őket.

Nem lehet úgy foglalkozni velük, mint pl a kutyákkal, nekik főleg egy jó nagy hely kell, ahol tudnak rohangálni és így lemozgatják magukat. Az oltás pedig orvosonként változik.

2017. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat !

Esetleg nem tudjátok leírni kinek melyik a kedvenc fajtája? (+ hogy miért?)

2017. márc. 15. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma voltam egy nyúltartó ismerősömnél.

Nála 20 nyúl van egy helyen szabad tartásban.

2017. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az jó a nyulaknak ,hogy meg én a suliban vagyok, addig bent vannak hárman a ketrecben (ami elég NAGY) és amikor haza érek kiengedem egészen őket,a lefekvesig (de akkor sem biztos hogy az egész házba, hanem csak a 3 gyerekszobaba)? Ez azt jelenti hogy kb 3-4 órát lenne kiengedve . Ennyi idő elég nekik?

2017. márc. 15. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:

3 nyúl esetén nem javaslom az egyneműeket... vagy 2 IVARTALAN fiú + lány vagy 2 lány + IVARTALAN fiú. Vagy a lányok is lehetnek ivartalanok, az nyilván még jobb, mert elég területvédők.. de a fiúkat minden esetben ivartalanítani kell, nem elég, ha a lány(ok) ivartalan(ok).

3 egynemű nyúl nagyon ritkán fér össze, ha nincs köztük ellenkező nemű.

Fajtájuk tökmindegy. A nyulak nem tesznek különbséget egymás közt a fajta miatt és a tartásuk sem különbözik, legalábbis az a része nem, hogy mennyit kell velük törődni.

Az oltás 2500 és 6000 Ft között van (1 db nyilván), attól függ, hol oltatod.. mindenesetre évi 2x (félévente) erősen ajánlott a kombinált (PM vagy Nobivac) oltás.

2017. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A helyük legyen minimum 5 négyzetméter.. ilyesmi, ha benti nyulak lesznek:

[link]

Nagyon könnyen kivitelezhető egy egyszerű ketrec, ekkora kb. 3000 Ft.

Viszont 3-4 óra kiengedés elég kevés.. ennél jóvan többet (minimum 5-6 óra) kéne őket kiengedni, ha ekkora a ketrec. Ha nagyobb 5 négyzetméternél, akkor lehet elég a 3-4 óra. Ja és a kiengedést érdemes kora reggelre vagy késő estére időzíteni, mivel főleg hajnalban és éjjel aktívak, nappal általában csak lustálkodnak.

2017. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönom a válaszokat és igen kb ekkora ketrect szertnenk. Meg valamit tudnatok írni róla (pl mivel kevés időt lenne kiengedve gondoltam elvinnenk (a tesoimmal) sétálni, vagy ez hülyeség?! )
2017. márc. 16. 06:42
 9/10 anonim ***** válasza:
én is a nyuszikat itthon hagyom ha dolgozok, de nekem szabadon vannak (övéké az egyik szoba csak az ajtót csukom be ha elmegyek) ha itthon vagyok akkor sokat foglalkozom velük, hétvégén meg szinte egész nap velük vagyok, és ez nekik jó. A nyuszi ha egyedül van akkor som törődést igényel, de ha vannak más nyuszik akkor kevesebb elég, de ez nem jelenti azt, hogy hanyagolni kell őket. A sétáltatásról sok fórum meg cikk van, és én már szakirodalmakat olvastam ezzel kapcsolatban. A séta során előfordulhat, hog egy kutya megkergeti a parkban vagy baja esik más állat miatt. Mivel a nyuszi zsákmányállat, így veszélyben érezheti magát a séta közben, és a nyuszik amúgy is nagy stressz hatására szívinfarktust is kaphatnak, ami belehalhatnak. Én ezért ki is dobtam a pórázt, mert nem akarok neki rosszat, persze mindenki maga dönti el!
2017. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
41%
Nekem az óriásnyúl a kedvenc fajtám mert könnyű megnyűzni és nagyon finom :3
2017. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!