Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi kérdések?

Törpenyuszi kérdések?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves, ivaros, lány holland törpéről lenne szó. Nagyjából két hete van egyedül, volt egy társa, de ő ismeretlen okok miatt elpusztult. Míg ketten voltak addig nem hozhattam be őket, ritkán tudtam őket kiengedni, és akkor is kis időre, így nem tudtam velük annyit foglalkozni, mint amennyit kellett volna.

Most hogy egyedül van behozhattam, viszont ha nincs nálam valami étel a közelembe sem jön, ha pedig hozzáérek teljesen frászban van. Hogy tudnám elkezdeni magamhoz szoktatni úgy, hogy végre ne csak a kajaadagolót lássa bennem? Tudom, hogy az alatt a 3 év alatt amíg velem voltak ilyen szempontból nem voltam jó gazdája, de most tényleg szeretnék változtatni a dolgon.


3 évesen nem lenne késő ivartalanítani? Már ez is nagyon régóta tervben volt, de a szüleim mindig elnapolták, hogy most erre meg arra kell a pénz, végül úgy döntöttem ebből elég lesz, és a saját pénzemből fizetném, ha még meg lehetne csinálni.


És végül tudom, hogy a nyuszik társas lények, ezért is szeretnék venni még egyet. De hogy tudom összeszoktatni őket? A régi társa a testvére volt, együtt nőttek fel, köztük volt kialakult rangsor, de egy teljesen új nyuszival ez hogy működik?



2017. márc. 18. 18:23
 1/2 anonim válasza:
Irjál rám privátban és leírom.
2017. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg összesen 6 nyulam van, abból 4 holland törpe.

Mint minden állatnál, mindegyiknek eltérő a személyisége.

Van olyan, aki élvezi hogy az ölemben lehet és simogatom, de van egy, aki remeg, valahányszor a kezembe akarom fogni. Ő nem igényli, hogy babusgassák, pedig ugyanannyit törődünk mindegyikkel.

Attól még próbálkozhatsz, lehet hogy idővel hozzászokik.

Viszont ha társat veszel neki, én nem tartanám őket egy ketrecben.

Nálunk az összes nyúl külön ketrecben él.

Amikor kisnyulak születtek és már "kamaszodni" kezdtek, a fiúkat és a lányokat külön ketrecbe tettük.

Nemtől függetlenül állandóan verekedtek, versengtek egymással, így el kellett különíteni őket.

2017. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!