Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak van szüksége...

A tengerimalacnak van szüksége tápra?

Figyelt kérdés

Szeretnék 2 malacot venni.Alapjában egyik állatomnak sem szoktam tápot adni, inkább más formában, természetesebben adom be nekik a fontos tápanyagokat.

Kell a malacnak táp?Ha mindig kap szénát,frissen szedett,számára ehető növényeket, gyógynövényeket, és zöldségeket ,gyümölcsöket(bio). Akkor az nem elég?Feltétenül kell táp is?


2017. márc. 27. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ugyan hörcsögöm van, de én is inkább házi megoldást javaslok. Persze valamennyi mag kell a tengiknek is, ők elvannak a 80% széna, zöldség-gyümi 20% táp diétán. Ajánlom a Versele Laga Natural, Nutrin complete, Real nature tápokat. Egy JÓ MINŐSÉGŰ táp nem ártalmas, persze mindenből jobb a természetes. Illetve az állat személyi ízlése is számít. Van olyan hörcsim aki csak egy-két adott dolgot eszik a tápból, a többit otthagyja. Finnyás. :)
2017. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én pont azt olvastam,hogy mag nem kell a tengerimalacnak.
2017. márc. 27. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Én szoktam néha adni tápot is a tengerimalacaimnak,de ők is inkább szénát,füvet,zöldségeket és gyümölcsöket kapnak.

Ezeken kívül lehet nekik zabot is adni.

2017. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nyuszis vagyok, de hasonló a két állat táplálása, ha tengerimalacom lenne, rájuk hallgatnék (magyar tengerimalacvédő egyesület)

[link]

2017. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 27. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell sok nekik viszont ne ilyen magos izét vegyél, a coca fűevő, a pelletált táp jó neki de tényleg ne sokat, mi 3-nak adunk napi egy gyerekmaréknyit és ennyi elég is nekik
2017. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Közben eltűnt az a komment amire reagáltam a hozzászólásomban.

Utolsó, köszönöm szépen, én is így gondoltam azóta, hogy kapnak majd tápot, csak keveset.

És úgy gondoltam,hogy amikor van lehetőségem friss zöldeket szedni,akkor kevesebb tápot, de télen mondjuk ha a hótól meg a fagytól nem nagyon tudok szedni , akkor kicsit több tápot kapnának.

De próbálom a természetesebb vonalat követni majd

2017. márc. 29. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!