Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Bunnylover23 kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy nyuszira?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék egy nyuszit vagy kutyust de egyiket sem kaptam.

Mistanság már inkább a nyuszi felé hajlok.

Mamáméknál is van nyuszi és azzal nagyon jól kijövök.Panelházban lakunk de már volt egy kutyusom régebben még 7évesen

(most14vagyok).Azért nem akarnak venni mert régebben nem igazán tudtam a kutyust sétálni vinni mert elrantott és azt mondják ,hogy nincs semmi felelősségérzetem.Hogy. egyem rá őket?Válaszokat előre is köszönöm 😊



2017. márc. 27. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha nyuszit szeretnél,akkor először olvass utána alaposan a tartásának, ne akkor érjen meglepetés,amikor már nálatok van.

A legalapabb infó,hogy egy nyuszit nem tartunk,mivel társas állatok minimum kettő, azonos neműben gondolkozz(vagy lehet ellenkező nemű is, ha ivartalanítjátok, mielőtt találkoznának).

De ezenkívül még sok fontos dolog van, aminek utána kell nézni,mielőtt magadhoz veszed.

Ha látják rajtad a szüleid,hogy érdekel a dolog és felkészült vagy, akkor szerintem könnyebben belemennek, mint ha fogalmad sincs a tartásáról és ők sem tudnak róla semmit.

Esetleg mamádon keresztül is kérhetnéd, ha neki vannak nyulai,akkor gondolom segítene meggyőzni a szülőket,hogy neked is lehessen.

Hajrá.

Én azt tartanám fontosnak a gyerekemnél, hogy lássam,hogy tényleg érdekli a dolog és nem kezdeti fellángolás,lelkesedés, hanem tényleg komolyan felelősséget tudna vállalni, nem unná meg hamar stb.

2017. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Egy nyuszira sehogy, mert társas állatok, tehát legalább kettő kell belőle, és nagy hely szükséges nekik, és emellett is napi több órára ki kell őket engedni a helyükről a lakásba felügyelet mellett. Szerintem közel annyi nyűg van velük, mint a kutyákkal.

Felelősségérzet bizonyításához: kezdj el menhelyre járni önkéntes sétáltatónak. Így megtanulsz a kutyákkal bánni, kommunikálni; megtanulod őket sétáltatni, plusz kutyázhatsz is, míg nincs sajátod, és még jót is teszel azokkal a kutyusokkal. Csináld kitartóan, minden hétvégén. Próbáld elhívni magaddal a szüleidet is.

Közben tanulj sokat elméletben is a kutyanevelésről (vagy a nyúltartásról, amelyiket jobban szeretnéd), legyél felkészült.

2017. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

Nyúl és kutya tartóként mondom, hogy egy nyúl sokkal-sokkal nagyobb macera. Ha kiskorában elrontasz valamit, akkor -bocsánat de- ba.szhatod. Úgyhogy szerintem ezzel még várjál, most vagy kamasz, biztos, hogy nem lesz neked napi három órád, hogy kienged, és figyelj rá. Egyébként osztom a felette szóló véleményét, járj el önkénteskedni, akkor látni fogják, hogy komolyan gondolod az állatokkal való foglalkozást. De ettől még ne reménykedj, a szülők ezt általában nem szokták engedni. :D Én is sírtam mindig kiskutyáért, nem kaptam. De nem is baj. Nem lett volna rá időm, pl érettségi időszakban. Illetve, azt is vedd bele, hogy a nyuszi is legalább tíz évet él. 24 leszel amikor már a végét fogja járni. Szerintem gondold át kétszer.

20/L

2017. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat😊Én igazság szerint még el is játnék segítteni mert imádom az állatokat viszont ahol én lakok itt a közelben nincs olyan hely ahová elmehetnék segítteni.Az unokatesóm is akart menni de csak 4vagy5 faluval arébb talált egy olyan menhelyet ahova 16éven alul nem mehetsz segítteni.Nemtudom miért.Igazából én tele vagyok szabadidővel és foglalkoznék is vele,nem csak ,,fellángolás" volna+a tesóm is nagyon szeretne egy haziállatot.A mamámhoz szoktam járni a nyuszikkal játszani már régóta próballom az anyumékat rávenni egy sajátra.De most meglágyult a szivük és láttak mennyire szeretnék ezért már a ,,nemkapsz"-ból eljutottunk a,,talánig".😉Halad
2017. márc. 28. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!