Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi, vagy tengerimalac...

Törpenyuszi, vagy tengerimalac, előnyök hátrányok, ill. érdemes állatkereskedésben venni őket, vagy csak tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék malacot,vagy törpenyuszit,de nem tudok választani. A nyusziról olvastam,hogy tenyésztőtől érdemes. Láttam viszont kis törpenyuszikat pl. a Pólusban is egy állatkereskedésben, ott nem ajánlatos venni csak felszerelést?


Egyébként voltak már csincsilláim 12 évig, mongol futóegerem, hörcsögeim,szóval van némi tapasztalat kisállatokkal kapcsolatban.



2017. ápr. 13. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nem tudom, hogy tenyésztőtől/kisállatboltból érdemes inkább venni. Bár, a tenyésztő jóval drágábban adja, de 99% egészséges állatot ad.Szerintem.


Ami a legfontosabb, hogy mindkettő társas lény, így 2-t kell venned egy fajból és ha nem akarsz kicsiket, akkor ugyanolyan neműeket.

2017. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tenyésztő kézhez szoktatja, foglakozik vele, a kereskedésben meg csak úgy van. Szerintem ez a legfontosabb különbség hosszú távon.


Az tény, hogy kettőt kell tartani, különben boldogtalan lesz. Ez nem befolyásolja, hogy mennyire lesz​ szelíd.

Tengerimalacot tartani olcsóbb, egyszerűbb, kevesebb foglalkozást igényel, de kevésbé lesz szelíd.

A nyuszik kezesebbek, ha sokat foglalkozol velük, többe kerülnek, és tényleg nagy hely kell nekik. Különben kiszöknek a kis roh.adékok, és szétrágják az összes vezetéket aztán befekszenek a mosott ruhák közé a fotelban, aminek szintén a felét lyukasra rágják. :) Szóval a nyúlhoz sok türelem kell. :)

2017. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem mondtam,hogy tartottam már malackát,mert így több értelme volt szerintem a kérdésemnek.

Nagyon szerettem, volt neki egy kis takarója amit sokszor magamra terítettem (hogy oda pisiljen mert sokat pisilt) és kiterült és többször aludt rajtam. :) Szelíd volt,habár egyedül volt,de én sokat foglalkoztam vele.

Igazából azon gondolkodom,hogy malac vagy nyuszi legyen. Nyuszim még nem volt,viszont elég drágának tűnik,ha tenyésztőtől veszem a felszereléssel együtt. Persze megérdemli a megfelelő házikót, de szeretném előre eltervezni hogy melyiket válasszam. Nyuszi azért foglalkoztat kicsit jobban,mert még nem volt. Az biztos,hogy a csincsillánál könnyebb őket tartani,mert nekik tényleg nagy a mozgásterük és nem igazán szelídek. Volt egy fiú és lány csincsim is,kicsik is születtek,de már nincsenek sajnos.

2017. ápr. 13. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyuszihoz tudok hozzászólni.

Mindenképp (jó!) tenyésztőtől érdemes venni. Persze semmire sincs 100%garancia, de nagyobb eséllyel egészséges, jó idegrendszerű lesz. Plusz nem választják el idő előtt az anyjától, nem keverék, aki nagyobb eséllyel lesz fogproblémás stb.


Kereskedést, szaporítót én nem támogatnék.


Amúgy van nyúlmentés is (Facebookon is fent vannak), sok cuki gazdikereső nyuszival, érdemes náluk is szétnézni.


Érdemes kettőt tartani belőlük, sokkal jobb a nyuszinak, ha van társa. Ivartalan fiú-lány páros a tuti.

(nekem egy nyuszim van, már nem fiatal, igy nem lesz már társa, de rengeteget foglalkozok vele).


Amúgy tartásról, táplálásról stb.olvasni a nyúlmentés oldalát, és a torpenyul.hu-t ajánlom.

2017. ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Utána fogok járni akkor a csoportnak és tenyésztőknek. Ja, és párban lehet csak őket?
2017. ápr. 13. 12:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi,már leírtad, figyelmetlen voltam.
2017. ápr. 13. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Várj húsvét utánig. Lesz egy csomó gazdikereső nyuszi
2017. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akár a nyúl mellett,akár a malac mellett döntesz, tök mindegy, mindegyiket párban kell tartani.

Két azonos neműt vegyél.Vagy két nyulat vagy két tengerimalacot.

Tenyésztőtől érdemes.

2017. ápr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Nekem volt már tengerimalacom és nyuszim is. Jelenleg egy ugráló pamacsom :D

Nekem az volt a tapasztalatom, hogy egy tengerimalac nem nő úgy hozzád, mint egy nyuszi. Persze aranyosak meg el lehet velük lenni, azonban akármennyit foglalkoztam a malackáimmal egy se lett olyan kezes mint a nyuszi. :)

Szóval én azt mondom, hogy nyuszit válassz, ha egy olyan állatot szeretnél, aki jobban kötődik a gazdihoz. Azért nézd azt is mennyi időt tudnál rá/rájuk áldozni. Egy nyuszival többet is kell foglalkozni. Figyelj még arra is oda, hogy a nyúl éjszakai állat szeret akkor futkosni esetleg amig pici addig tépni a rácsot, bár az enyém nagyon csendes. A malac pedig óránként éled fel. Bagyis eszik, iszik, pihen, játszik. De ők is tudnak éjszaka visítani meg sípolni.

Amiért még én a nyuszit ajálnlom: megtaníthatod trükkökre, hallgat a nevére, oda megy hozzád, köszön, bújik és elhalmoz szeretettel, de minden csak törődés kérdése, ez egyértelmű.

Én még jó időben rendszeresen leviszem őt a dunapartra sétálni, külön szedek neki ágakat, füvet.

A nyuszit bátran ajánlom, ha tényleg egy kezes jóindulatú szeretetteli állatkára vágysz. A nyúlmentésnél rengeteg szőrmók várja új gazdiját, de ha pici nyuszit szeretnél, vagy egy bizonyos a fajtáról van elképzelés akkor fordulj tenyésztőhöz, hogy egy egészsséges nyuszid legyen. Ha már meg van milyen állatod lesz, akkor bátran kérdezz tartásáról.

Amit még így hozzá fűznék , az hogy igen a tengerimalac társas lény és sokan mondják, hogy a nyúl is. Viszont nem szükséges a nyuszit párban tartani, ha eleget törődsz vele akkor egyedül is olyan boldog lesz, mint párban. Sőt!!- sok nyuszi nem is tűr meg maga mellett senkit, még akkor se ha ivartalanítva van.

2017. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!