Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok Holland törpe...

Tapasztalatok Holland törpe és Mini Kosorrú törpenyuszikkal?

Figyelt kérdés
Melyik fajta milyen? Melyik tenyésztőtől vettétek?

2017. ápr. 16. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne etesd olyannal amit nem lehet adni nekik mert megdoglik (tudom h hulyen hangzik de tenyleg ne XD)
2017. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tul sok kulonbseg nincs kozottuk. Tenyesztot nem tudok mondani, de aki par ezerert adja attol ne vegyel. Minimum egy tizes, de az atlag 12-16, es egy nyugodt, kezhez szoktatott, egeszseges nyuszit kapsz, aki siman lehuz melletted tiz evet. Illetve ha talalsz weboldalt, akkor nezd meg, hogy hany almot hoz le egy anyanyuszi eleteben. Az aki egyfolytaban vemhesen tartja a nostenynyuszikat attol sem szabad venni. Erdemes belepni nyuszis csoportokba facebookon, ott nagyon sokat lehet tanulni, nekem nagyon nagyon hasznos volt, hogy kisebb bajokkal (amitol kezdokent megijed az ember) nem kellett az orvoshoz rohanni, mert a tapasztaltabbak segitettek.
2017. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár ez egyátalán nem érdekelt. Logikus, hogy nem adok neki olyat, amitől elpusztul. Tudom, hogy tenyésztőtől kell venni.

Azért kérdeztem mert egy közeli Kosorrú (illetve Mini Kosorrú) tenyésztőnél született állófülű alom (a kosorrúakat 15.000-ért adja, de őket 10.000-ért adja, mert az apuka törpenyúl keverék, anyuka fajtiszta holland törpe) és az érdekelne, hogy kinek milyenek a véleményei a két fajról.

2017. máj. 9. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Mini kosorrú nyuszink van , bar nem rég óta van velünk , annyit el tudok mondani elöljáróban , hogy igazán kedves barátságos , amikor nem vagyunk otthon a ketrecében van ami jo nagy igy jol érzi bent magát , ha haza érünk ki engedjük ilyenkor nagyon aktív és láthatóan boldog . Bàr nèha bogyózik kint is hamar össze takarítható utána.

Sokat simogatjuk , amit nagyon szeret ilyenkor lefekszik nyalogat :) ha megunta odébb áll :)

Összeségében sok szeretetet ad és szerintem nincs vele sok gond .

2017. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia :) én a holland törpenyuszikről tudok myilatkozni, nekem ilyen nyuszim van 4 éve. Nagyon kedves,barátságos, szelíd nőstény nyulam van, nagyon jól kijön a két kiskutyánkkal is (lehet igazából ő a főnök :) ) . Ez a fajta tapasztalatom szerint elég 'egygazdás' vagyis igazából csak a gazdijukkal kedvesek,akinek ismerik a szagát. Szerintem külsőre is imádnivalóak,nekem ez a fajta sokkal jobban tetszik mint a kosorrú. Nagyon bájosak, nagy szemek-kicsi fülek... egyszóval fotogének nagyon.

És a nyuszimat a Von romanov tenyészetből vettem, a tenyésztővel nagyon jó barátságban maradtam azóta is.

A táplálás egyébként tényleg fontos, ha tudok valamiben segíteni írj privit bàtran!

18/L

2017. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 és #5 köszönöm. Ilyen válaszokat vártam. Igazából azon gondolkozom, hogy Holland törpenyulat, Angol rövidszőrű malacokat vagy Dzsungáriai törpehörit válasszak! 🙂
2017. máj. 17. 16:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok

Ha esetleg egy kis 'segitséget' megengedsz kedves Kèrdező: az egyik unokatesóm évek óta tart dzsungáriai és roborovszki törpehöriket egyaránt. Nagyon szépen, felelőséggel foglalkozik velük, királyi 'lakosztályuk' van a hörcsögöknek,stb. DE: állandóan állatorvoshoz járnak,csomó műtétet végigszenvedtek már, és nagyon gyorsan 'cserélődik' az állomány... nagyon sok hörcsögnek vannak genetikai /veleszületett betegségei, és meg lehet szeretni őket is,nagyon szomorú az elvesztésük. Egyébként sem élnek túl sokáig sajnos :(

Tengerimalacaim nekem is voltak,szerettem őket, velük talán picit nehezebb volt kialakítani a kapcsolatot,mint a nyuszival.

Ne haragudj a kéretlen 'offért', de ezeket fontosnak tartottam leírni :) szuper gazdi leszel, jó, hogy így átgondolod!

2017. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagyis #5-ös vagyok, elírtam :)
2017. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm #7 (azaz #5) 🙂

Még mindig nem sikerült választani!


Az előző kisállatom is egy dzsungáriai volt. Ő 3 év 1 hónaposan hunyt el. 😓

Állítólag a robovszkij törpehörcsögök nem annyira barátságosak viszont ők többen is lehetnek egyszerre.

Akármelyiket is választom csakis tenyésztőtől veszem őt/őket! 🙂

2017. máj. 26. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!