Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszitartók tapasztalatai...

Nyuszitartók tapasztalatai nyúl ügyben?

Figyelt kérdés

Eddig csak tengerimalacunk volt (meg kutyánk, macskánk) viszont nemrég eltávozott a malink :( És itt maradt a nagy ketrece, összebarkácsolt házacskák, a kifutója. Arra gondoltam a gyász után majd nyár körül egy állatkával kéne újra betelíteni és gondolkodtam egy nyuszin. A papáméknak nagy házinyuszi tenyészete van, talán megengednék hogy hozzak egyet.


Csak nem tudom hogy lakásban tartott nyuszival mi a tapasztalat? Mennyit kell kiengedni, mint a tengerimalacot mondjuk napi 1-2 órát? Társas vagy egyedül is tarthatom? Ha lakásban tartom nem büdi? Max. mint a tengerimalac, nem? :)



2017. ápr. 17. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ milyen nyuszija van a papádnak mert ha óriás fajta annak nem biztos hogy jó lesz az a ketrec. Meg én maximum törpenyuszit tartanék lakásban. Nagy nyulat célszerű kint ólban plusz kifutóban tartani.
2017. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Öcsémnek van kifutóban egy nyuszija, éjjel nappal ki van neki nyitva az ajtó, a szobában mászkál. Meglepően okos és barátságos, semmit nem rág meg, az almot is egész jól használja, bár a szőrén néha kivisz egy-két bogyót a padlószőnyegre.

Mindenesetre lényegesen tisztábbak a malacok, ezt személyesen is tapasztaltam, mert egy hétig nálam volt a nyuszi. A malacokat heti 1x elég volt takarítanom (nekik is kifutójuk van, végében a ketreccel) míg a nyúl után napi szinten takarítanom kellett. És lényegesen nagyobb a mozgásigénye is, egy komplett lezárt folyosót kapott, és még így is látszott rajta hogy kevés neki.

Lényeg a lényeg, hogy az öcsém jól döntött mikor kiengedte a szobába.

Oh és igen, büdös is. Büdösebb a malacnál, nekem ezért is kellett naponta pucolnom.

Én amondó vagyok, hogy minden állatnak jót tesz, ha van egy társa, fajtól függetlenül, így rosszat nem teszel vele, ha viszel mellé egy másik nyuszit is.

(Elméletileg ez egy törpenyúl, a papád-félék nagyobbak, így valószínűleg náluk kétszereződnek az általam, leírt infók.)

2017. ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyúl társas állat, csakúgy, mint a tengerimalac.

Szüksége van fajtársra, ha viszel, legalább kettőt. Én két kislányra szavazok, általában jól kijönnek.

Nem büdös, igenis magára igényes állat.Maximum a vizeletnek van szaga, de hát ez van, azt takarítani kell és nem lesz baj.

Kiengedni ki kell sokat, nagy a mozgásigénye. Én pl egy percig nem zárnám ketrecbe, állandóan kimehetne a kifutójába ha akar.

2017. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!