Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Létezik olyan mókusfajta,...

Létezik olyan mókusfajta, amit házikedvencként lehet tartani?

Figyelt kérdés
Abban sem vagyok biztos, hogy védett állat-e, de ha igen, akkor van olyan fajtája, ami kedvencként tartható?
2017. ápr. 24. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a barátnőméknek amerikai (csíkos) mókusuk van. De azzal számolj, hogy nagyon nagy a mozgásigénye, ezért ők 2 nagy, hosszú ketrecet tettek össze (faágak, odú, stb) és gyakran kiengedik.
2017. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A burundukot egy ideig lehetett, de nemrég hallottam egy ismerőstől, hogy védetté nyilvánítják. Nem tudom igaz-e.
2017. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hollófernyiges ***** válasza:
Nem védett, hanem inváziós faj és azért nem szabad tartani.
2017. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet tartani,de nem tudom nekem vannak kétségeim arról, hogy mennyire jó őket fogságban tartani.

Sokat másznak, mozognak a természetben, szerintem ezt nehéz otthon szimulálni neki.

2017. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Idézet a Wikipédiából:

"A vadonban 2-3, fogságban 5-8 évig él."


Hát, akkor azért olyan nagyon rosszul nem tűrheti, ha megfelelő környezete van :-)

Mi etettük egy hétig (első vagyok)- hát tény és való, hogy amikor kiengedtük, volt őkelme mindenhol, csak egy helyben nem... :-) Írtóra élvezte, hogy mindenhová felslisszolhat :-) De mikor kiugrálta magát, szépen visszament a ketrecébe - nagyon okos :-)

2017. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!