Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög forgács+?

Hörcsög forgács+?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Láttam valahol, hogy a forgács mellé kicsire szétvagdosott papírt is tett be a hörinek egy csaj. Mit gondoltok?
2017. ápr. 25. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Amíg voltak hörcsögeim tettem be wc gurigát

(olyat ami nem festett és nem csupa ragasztó)


meg nem eszi, de darabokra tépte és jó kis fészket épített belőle :)


papírzsebkedőt is dobáltam be, azt is darabokra tépte és abból csinálta a belső bélést....


karton papírt is tehetsz be azt is szíjjelrántják :)

2017. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni direkt kisállatoknak való papíralmot.Én azt vennék.Nem olyan olcsó, 1500 ft körül van egy nagyobb zacskóval.De ha csak a házába teszed a papíralmot, akkor sokáig kitart, kb a höri élete végéig is.Én inkább ezt használnám, bár a papírtörlő is jó lehet, ha felvágod neki.

Szeretnek a hörcsögök egyébként fészket építeni, kibélelik maguknak amivel csak tudják.

Mohát, szénát is szoktak bevinni a házukba ha van bent nekik.

Szárított moha persze.

2017. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem kifejezés, hogy szeretnek fészket építeni :)

Kapni kisállatkereskedésben csomagolt szalmát is kifejezetten rágcsálóknak, az sem drága 4-600 forint és sajnos bőven túléli a hörcsögöt... nekem is van még jó sok belőle de sajnos a hörcsög már elpusztult :(


majd most valami egeret akarok mert hörcsögöm már volt, egerem még sosem :) és azok is cukik

2017. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alomnak tökéletes a forgács, ha egyáltalán nem poros. Ha szénával kevered, jobban megmaradnak benne az alagutak (aminek a pocok nagyon örül). Forgácsot 10-15 cm vastagon kell beszórni neki, hogy mélyre tudjon ásni.


Amire te gondolsz, kérdező, az valószínűleg a papíralom. Vehetsz boltban, de nem olcsó. Én inkább papír kéztörlőt szoktam venni (amire nincs nyomtatva semmi, és nem illatosított). Ezt fel szoktam vágni kis csíkokra, és ezt szórom be 10-15 cm vastagon. Azért jó, mert nagyon puha. De ha a gurigát teszed be (az aqua tube és a tintás tilos), akkor cafatokra szedi, és puha fészket csinál belőle magának. Ez azért is jó, mert lefoglalja magát, nem unatkozik.


Árulnak carefresh nevű papíralmot is. Ebből van színes és természetes színű is. Nekem nagyon tetszik, de mivel mindkét hörcsögömnek 80*60 cm alaptetületű helye van, elég drága lenne.


Csutkaalmot is tehetsz be hozzá, de az csak a WC-be való, az egész helyre nem jó neki. Nagyon jó nedvszívó, ezért jó a pisisarokba.


Amit az egyik válaszoló írt, hogy papír zsebkendőt tett be a hörcsögnek, az tilos. A zsepi vékony rétegei beleragadhatnak a pofazacsiba, ami gyulladáshoz vezet...


Ugyanígy a kozmetikai vatta is tilos, a pofazacsiba ragadás miatt. Én a hörcsögvattát se javaslom. Maximum azt, amelyik 100%-ban természetes anyagokból van.


Fontos még a fürdetőhomok is, ezt egy magas falú edénybe kell tenni. A papagájhomok tilos, csak a csincsillahomok jó.

2017. ápr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!