Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tanítsam szobatisztára?

Hogy tanítsam szobatisztára?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam el tenyésztőtől a törpenyuszimat. Amikor ott voltunk a tenyészőnél sehova nem pisilt és bogyózott. 7 hetes. Azt mondta a tenyésztő,hogy szobatiszta. Amint feljött az ágyamra,amíg berendeztem a ketrecét,bogyózott,és kétszer rápisilt a párnára. Nem voltam mérges,gondoltam hogy nrm lesz ilyen egyszerű
2017. ápr. 26. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ágyra azért pisilt stb., mert ott erős a szagod. Célszerű nem felengedni,legalább addig, amíg nem szobatiszta.

A ketrecben hova végzi a dolgát? Használja a wc-t? Ha nem,akkor minden sarokba alom, amelyiket kiválasztja majd, abba tenni a wc-t. Piszkos alomból tegyél bele a szagok miatt. Célszerű a szénarácsot úgy tenni, hogy tudjon a WC-ben szénázni. Mellément pisit ecetes vízzel lehet feltörölni, az semlegesíti a szagot.

És eleinte inkább rövidebb időre kiengedni többször, hogy megszokja, hogy a ketrecbe kell visszamennie.

2017. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól leírta, és persze türelem. Nem a megszokott helyén van, minden idegen neki. Majd megszokja, hogy melyik az ő helye, és akkor rendeződik a probléma :)
2017. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!