Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megéri törpenyulat tenyészteni?

Megéri törpenyulat tenyészteni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves nőstény oroszlánfejü logofülü torpenyuszink és egy 4 hónapos bak törpe nemtudommilyen nyuszink .

Mindkettőnek van származási lapja ,de a bakét a tenyésztő még nem küldte el .egyébként wonder bunny tenyészetből es a fürgetalpakból vettük őket .

tenyészteni .rajtuk kívül van 2 holland törpe nyul és 1 logofulukosorrú rex nyuszi

Az első kettőt szeretnénk tenyészteni .megérné? Persze nem a penzert csinalnam .

Van is egykis tapasztalatom mert a nagyim óriásnyul tenyeszto.


2017. ápr. 27. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tenyésztés nem abból áll, hogy van két tenyésztős állatod és összerakod őket és kész.

Ennél sokkal bonyolulatbb, sok mindenre kell figyelni.

De le sem írom felesleges, akit érdekel utánajár és megtanulja a genetikát és a szabályokat.Akit nem, az sosem lesz tenyésztő, max szaporító.

Szerintem ne ellesd a nyusziaidat.Én inkább ivartalanítani vinném el, ha egyszerre hím és nőstény is van.

És foglalkozz velük sokat, érezzék jól magukat.Ne ellesd szerencsétlent, nem akar ő se fialni..

És mondom, sok szabály van, amiket ha nem tudsz, az a nyulaid életébe kerül..Ennyit nem ér szerintem.

2017. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lecci nem ez volt a kerdes . Es 3 tenyészetet felhivtam már hogy tanácsot kérjek . Es a nagyi is nahyon sokat meselt a nyuszi tenyesztesrol
2017. ápr. 27. 10:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha azt sem tudod milyen nyulad van, akkor gondolom mennyire értesz hozzájuk..Ez nem olyan dolog amit elmond valaki pár mondatban és megy.

De te tudod..

2017. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De nem értem a kérdésed, mi érné meg?

Ha nem a pénz miatt csinálnád, akkor miért érne meg?

A nyulad hamarabb halna meg és kimerülne a szervezete a sok fialásban.Számomra nem érné meg.

2017. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazad van hulyen fogalmaztam .koszi a valaszokat .amm tudom milyen nyulam van rajta van a származási lapon
2017. ápr. 27. 14:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Pénz szempontjából nem éri meg.
2017. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől vettél, tenyésztésre nyulat, valószínűleg olyan minőségűt is kaptál.

Ha a pénz nem számít és van kedved hozzá, akkor a tenyésztők véleményét kikérve(jó-e az adott párosítás) nyugodtan belekezdhetsz.


(én inkább kutyázom, és ott van, h egy tenyésztő csak úgy ad el egy kiskutyát, h ha majd a jövőben lesznek utódai, mert olyan minőségű a kutya. Ez persze nem az alom összes kutyájára vonatkozik.)

2017. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi .tenyesztotol vettuk
2017. ápr. 28. 15:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt hagyd azokra akik ertenek is hozza + ha esetleg lenne 5-6baba nyuszi es nem venne meg senki mi lenne veluk??

Gondolom nem szeretnel mar magadnak tobb nyuszkot

2017. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nameg "Tudom milyen nyulam van rajta van a szarmazasi lapon"

Neharagudj ha egy picit is ertenel hozza nem a szarmazasi lapbol tudnad milyen nyuszi hanem ranezesbol

2017. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!