Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj ha kukoricát evett/eszik?...

Baj ha kukoricát evett/eszik? Nem rég vettem egy degut plusz tápot is. De most vettem neki másfélét amiben van kukorica és már adtam neki belőle viszont most jutott eszembe hogy az eladó azt mondta nem ehet K betűs ételeket.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 27. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A K betűs alatt a káposztafélékre gondolt, karfiol, karalábé stb. mert puffaszt. De kukoricát sem ehetne meg kb. semmilyen magot, mert nem neki való. a degu FŰEVŐ. Csak és kizárólag fűfélék, növények kellenek neki. Nem magok meg hasonló vackok.
2017. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de a férfi a kis állat boltban nem mondta h ezt nem eheti meg és a hátuljára rá van írva hogy rágcsálóknak van
2017. ápr. 27. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedéses eladók is csak eladók.. ők nem értenek az állatokhoz. Az meg már régen rossz, ha valami rágcsálóknak való. Minden rágcsálónak másra van szüksége. Egy mókus olajos magvakat eszik, egy aranyhörcsög lisztes magvakat, egy tengerimalac vagy degu meg egyáltalán nem eszik magokat..
2017. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor most dobjam ki azt az eledelt amit vettem? mit célszerű adni neki akkor?
2017. ápr. 28. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Növényi pellettápot eszik a degu. Pl: a Fressnapfos Real nature vagy a Versele Laga Chinchilla és Degu completje. Ezek a jó kaják, nem a színes, pufis magos vackok. Sajnos hiába van ráírva a dobozra, hogy degueledel, jó részük szemét! [link]

[link]

2017. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Röviden: nem, nem ehetnek kukoricát! Ha jó gazdija szeretnél lenni, akkor keresd a facebookon az ilovedegu csoportot. Az ország legjobb degutartóitól kérhetsz tanácsokat, segítséget.:) Ne kereskedéstől informálódj, mert sajnos nem értenek a degukhoz. Ezt 15 év degutartói tapasztalattal mondom, hogy sajnos így van.
2017. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!