Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ismertek ilyen rágcsálót?

Hidas Renáta kérdése:

Ismertek ilyen rágcsálót?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltunk, aminek nem kell akkora mozgás tér és nem nő meg egy kilósnál nagyobbra. Heten élünk egy lakásban, van 5 éves gyerek is, ezért valami strapabíró állat kell.
2017. ápr. 29. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Plüss egér
2017. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkabb pluss alatot vegyel!

Minden allatnak kell mozgaster es ennyi ember kozott nem lenne folleg ha kicsi a lakas.

2017. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen sokan vagyok, pláne ilyen viszonylag kicsi gyerek is van, terráriumban tartható állatot javasolnék, amit ha kivesztek, akkor tudtok figyelni rá, és a gyerek is csak felügyelettel nyúlhat hozzá!

Ha több helyetek van (min. 120*60-as ketrec, de ha lehet, nagyobb, akár inkább barkácsolt), akkor két tengerimalac (előnye, hogy nappal aktív). Ha kevesebb a hely, akkor mondjuk egy hörcsög (aranyhörinek min. 100*50-es, törpehörinek min. 80*40-es hely - hátránya, hogy alapvetően este / éjszaka aktív, bár ha sokat foglalkoztok vele nappal, akkor valamelyest tud alkalmazkodni, de emellett is pörögne éjszaka is).

Ott van még a degu, aminek inkább magas ketrec kell, semmint túl nagy alapterület, és abból is kettőt kell tartani.

Vagy ha szabad járkálása lenne a lakásban, akkor a vadászgörény (bár az nem rágcsáló) jöhet még szóba, de akkor figyelni kell, hogy a gyerek ne nyúzza! Ez akkor lehetséges, ha egy szoba egy részét le tudnátok választani, ahova el lehet zárni, ha kell, de nem ketrec méret, hanem több m2.

Nyulakat semmiképp se! Nekik nagy hely kell, párban kell tartani, és nem bírnák a strapát.

2017. ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, de ilyen körülmények között én nem ajánlanék élő állatot.

Minden állatnak kell mozgástér, egyik sem érzi magát jól fogságban egy gyufásdoboznyi helyen.

A másik az, hogy gyerek mellé menne és "strapabírónak" kell lennie.

Szerintem térjetek vissza erre a kérdésre, ha a gyerek kicsit nő és több felelősségérzete lesz. Egyik állat sem fogja hagyni, hogy szorongassák, durván bánjanak vele.

Én talán később, a hörcsögöt ajánlom.Viszont nekik is kell hely, egy hörcsögnek legalább 80x50cm alapterületű terrárium vagy ketrec szükséges.

Ha ekkora helyet nem tudtok felszabadítani, akkor ne.

Kínozni gondolom nem akartok.

Ezek a rágcsálók egyébként a természetben több kilómétert megtesznek naponta, szóval nagy a mozgásigényük.

2017. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbi két kommentelőnek a válaszokat
2017. máj. 1. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!