Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a nyuszi alá a...

Mit tegyek a nyuszi alá a ketrecbe?

Figyelt kérdés
Nyuszit fogunk venni a párommal. Nagyon sok helyen utánaolvastam a tartásukról viszont nagyon megoszlanak a vélemények arról, hogy mit tegyünk a nyuszi alá a ketrecbe. Sokan ajánlják a fapelletet mert nem büdös viszont máshol azt olvastam, hogy ez nem kényelmes nekik és bántja a talpukat. Máshol azt írták semmit se tegyünk alá csak a vécéjükbe fapelletet. A forgács biztos kényelmes nekik viszont nagyon gyorsan büdös lesz. Nyuszisok mik a vélemények?

2017. ápr. 30. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináltuk, hogy először a ketrecbe minden sarokba szórtunk forgácsot, kiválasztott egy sarkat és oda járt pisilni, utána oda tettük a vécét és mi csak abba szórunk macskaalmot (biolux, nem mindegy milyen, mert van amelyiket ha esetleg megeszi akkor beteg lehet tőle). Csak oda jár pisilni , én napi 2x takaritom és egyáltalán nem büdös, viszont , ha kicsit tovább áll benne a megszokottnál akkor már lehet érezni. A fapellet valóban jobb (mi azért maradtunk az alomnál, mert jóval olcsóbb és az is teljesen megfelel nekünk ). Volt amikor az egész ketrecbe raktam neki forgácsot, össze vissza pisilt mindenhová és nagyon büdös volt. Szóval én a vécét fapellettel vagy alommal ajánlom . Nekünk ez vált be :)
2017. ápr. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kb. Minden héten megkérdezi ezt valaki :).


Pellet, elég csak a wc-be. A tetejére rakhatsz egy réteg szénát (mondjuk olyan centi vastagon), akkor tuti nem bántja a talpukat. De sokan nem tesznek, nem muszáj, én igen, mi jobb szeretjük így.


Forgácsot ne, hidd el, elég lesz neked a szénát takarítani :). Plusz nyúl alatt sokat nem ér, nem szívja a pisit, és tényleg nem fogja a szagokat se.


A ketrecbe, ha majd látod, hogy nem rágja, esetleg lehet tenni egy kis szőnyegdarabot, van, amelyik szeret rajta feküdni. De csak ha nem eszi, mert az súlyos gondot okozhat. Alapesetben elég a sima műanyag.

2017. ápr. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Macskaalmot ne, az nem nyúlnak való!
2017. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tehetsz a nyuszi alá macskaalmot csak nagyon körültekintően kell kiválasztani. Csak természetes anyagokból készült (zeolit alapú) almok a jók:)
2017. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy valaki minden héten megkérdezi de én még nem kérdeztem meg, és nem bújtam ezt az oldalt ilyen kérdések után kutatva. Köszi a válaszokat! Akkor nem teszik alá semmit csak a vécébe. :)
2017. máj. 1. 08:13
 6/11 anonim ***** válasza:

En vartam neki egy kis agy szeruseget amin tud pihenni a tobbi reszre nem rakok semmit csak a wcbe fapelletet

Mivel nekem oroszlan feju torpe nyuszkom van ezert a forgacs beleragad a bundajaba ugy hogy azt egyaltalan nem hasznalok..

Milyen nyuszkot vesztek?

2017. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Holland törpenyuszit :) Én is csinálok akkor neki majd valami pihepuha ágyat, csak nem tudom miből, mert nem akarom, hogy baja legyen ha megrája. Olvastam, hogy a fressnapfban lehet venni ehető szőnyeget. Erről mit gondoltok?
2017. máj. 1. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Az is nagyon edes!:)

Hat en masodjara csinaltam ami meg mindig megvan egy laposabb tomorebb parnabol elotte jo nagy pihepuha agyikot keszitettem de az nem valt be nem fekudt ra egyszersem inkabb a ketrec masik reszere fekudt szerintem valami laposabb kicsit kemenyebb parnabol csinald es olyan huzatot csinalj vagy vegyel ra amin nincs gomb meg semmi amit lenyelhet

Meg nem is lattam ezt az eheto szonyeget attol fugg mibolvan?

Ha tudsz rolla kuldeni linket amiben le irjak mibolvan akkor megtudom mondani neked hogy ez jo e vagy nem:)

2017. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


Elvileg ez az. Holnap megyek a fressnapfba, megnézem majd pontosan miből van. :)

2017. máj. 1. 18:59
 10/11 A kérdező kommentje:
És köszi a tippeket az ágyikóhoz! :)
2017. máj. 1. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!