Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyusziknál mennyi idős...

A nyusziknál mennyi idős koráig kell megtörténnie az első ellésnek?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves nyuszim akit szeretnénk pároztatni.

Nem lesz semmi baj ha ennyi idősen pároztatjuk?


2017. máj. 2. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Miért szeretnéd pároztatani?
2017. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szeretném ha lennének kisnyulaink.
2017. máj. 2. 20:44
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Úgy tudom a nyulaknál nincs jelentősége hogy mikor történik meg az első ellés (mármint persze ha nem túl korán és nem idősödő korban történik), de ez hozzáértést igényel. A tengerimalacnak forr össze a medencéje ha egy bizonyos kor előtt nem ellik.
2017. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy a nyusziknál is összeforr egy idő után de nem tudom mennyi ez az idő és nem szeretném ha bármi komplikáció lenne vagy történne valami a nyuszkómmal
2017. máj. 2. 20:59
 5/14 anonim válasza:
0%
Másfél évesen szerintem simán lehet. Nekünk 4 hónapos nyusziaink vannak, ők is fognak szülni babanyuszikat(:D), de még nem ivarérettek.
2017. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
1,5 éves nyuszi még nagyon fiatal, ha azt nézzük hogy mennyi ideig élnek :) szerintem semmi baja nem lesz ebből eredően, az már más kérdés, hogy fel vagytok-e készülve az esetleges komplikációkra, stb
2017. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

"Azt hallottam hogy a nyusziknál is összeforr egy idő után de nem tudom mennyi ez az idő és nem szeretném ha bármi komplikáció lenne vagy történne valami a nyuszkómmal"


Ha ennyit sem tudsz, és ha nem szeretnéd, hogy bármi komplikáció lenne vagy történne, AKKOR NE SZAPORÍTS! Felelőtlen és érzéketlen tett. Részedről az! És más tudatlan szaporító részéről is, mert kockáztatjátok az állat egészségét, és minden elletéssel megrövidítitek az élettartalmukat! Mindazok tudatában, hogy nem értetek hozzá. Aki nyulat vesz, és egészséges, hosszúéletű nyulat akar, az alapból tudja, hogy tenyésztőtől érdemes venni. Nem amatőr szaporítóktól. Ha eladnád az almot, ezáltal teljes áron nem fogod tudni, mert nem tudsz hivatalos papírt adni hozzájuk mint a tenyésztők! Elajándékozni? Magadnak megtartani?

A saját örömödre elletni a nyulad, csakmert "jajjdecukimukik" a picik, önző, felelőtlen, szemét dolog. Azok is felnőnek rövid időn belül, azokat is nemenként szét kell választani, hogy ne legyen beltenyészet(betegségnek kitett vérfertőzőtt nyulak, ami kínzás!). Nem lesz annyi helyed, amennyi szükséges ennyi állatnak. Lehet keveset mondok, de minimum a 120x60x60-as ketrec 2 nyúl számára. Na az ilyen méretű ketrecből kelleni fog sok... Vagy tovább kínzod őket a tömegnyomorral?!


Miért ne akarj magadnak otthon kisnyuszikat?


1. Nem értesz hozzá, a tenyésztés több év tanulással kezdődik, több év tapasztalat, papír szükséges, a szaporításhoz viszont elég elolvasni pár oldalt a neten, majd tenyésztőt játtszani és tudatlanul összeengedni a nyulakat!


2. A kiskedvencként tartott nyuszik alkalmatlanok tenyésztésre, mert az amatőr szaporítóknak eszükbe nem jut, hogy felkészítsék a vemhességre. Tenyésztők külön felkészítik rá a nőstényt, ezalatt érts MINDENT, takarmányozást, állatorvosi vizsgálatok előzik meg, szaporodásbiológiai egyensúlyt.


3. LEHET ÁLLVEMHES SZERENCSÉTLEN NYULAD, AVAGY RÁKOS, MELY NEM MEGELŐZHETŐ, MÁSIK NEM KEZELHETŐ! A VETÉLÉSBE IS BELE HALHAT AZ ANYANYÚL!


4. Előfordul, hogy első ellésnél gyakori, hogy NEM SZOPTAT AZ ANYA, ELŐFORDUL, HOGY NEM ÉPÍT FÉSZKET ÉS ELSZÓRÓDNAK A KISNYULAK, VAN, HOGY AZ ANYANYÚL NEM TÉPI MEG A SAJÁT SZŐRÉT S ÍGY KIHŰLNEK A KICSIK!

7-9 hónaposan tenyészérett, de már 6 hónaposan "kész" a párzásra. Az ilyen korán megtermékenyített nyúl nem jó anya általában. A babáit agyontapossa. A legtöbb nőstény első ellésnél mindig tapasztalatlan, a fiókák száma kevés, 2-3 egyed, és nem gondoskodik megfelelően róluk.


Ha meg nem tud megelleni, mert előfördul, hogy az első fialásnál nem elég erősek a fájások, vagy ha már becsontosodott a medencéje, akkor beszorulnak a kölykök a szülőcsatornába, akkor császármetszés kell vagy oxytoce. Különben az anyanyúl elhullik. Ha túlhordja 4-5 nappal, akkor szintén vége a nyuladnak, elhullik, ha nincs mesterségesen beindítva az ellés. Ha korábban "ellik" 2 nappal akkor vetél, abba is elhullhat. VETÉLÉST ELŐIDÉZHET STRESSZ, ROSSSZ TARTÁSI KÖRÜLMÉNYEK, BETEGSÉG, ROSSZ BÁNÁSMÓD, HIÁNYBETEGSÉGEK STB.


Ha nem szoptat speciális tápszer kell. Mert hát nincs másik szoptató anyanyulad ahhová beteheted az árvákat, anélkül, hogy a befogadó anya is eldobná magától. De erre is a tenyésztők tudnak egy jó megoldást. Mert tudják hogy kell... Speciális tápszerrel általában nagyon kevés az esély arra, hogy fel tudja az árva újszülötteket nevelni egy magadfajta tudatlan szaporító, és gondolom nem is költenél ilyenekre, mert minél olcsóbban meg akarod úszni. Ismerem a magad fajta állatkínzókat.


Nem elég, hogy annyi nyomorult szaporított gazdátlan nyúl van??????? MÉG TE IS???? MIÉRT BMEG????? MIÉRT KELL HOZZÁÉRTÉS NÉLKÜL SZAPORÍTANI???? MIKOR NEM TUDOD AZT SEM, HOGY AZT MIKOR ÉS HOGYAN "KELL"... (DE NE KELLJEN!)


Na és ha sikerül is, és ha ráunsz a picikre és el tudod adni őket 1-2 ezer forintért, vagy elajándékozod, akkor sem tudsz az új gazdijuknak tenyésztői tájékoztatást adni, mert nem ismered se a színt, se a genetikát, nem tudsz semmit mondani a felmenőkről, sem az egészséges tartásról, sem az oltásokról, sem a betegségekről melyek némelyikére kellaz oltás, sem a fogakról, SE NEM GARANCIÁT NEM TUDSZ VÁLLALNI ÉRTÜK!!! Semmi egyéb tájékoztatást nem tudsz mondani, max csak azt a tényt hogy "decukimuki". MÁSOKKAL IS KIB....SZOL! Sokkal hosszabb lenne az élettartalma a nyuladnak, ha nem elletnéd, a hímednek pedig 2-5 évre meghosszabbítaná az életét az ivartalanítás, nyugodtabb lenne, elmúlna a jelölés, összevissza bogyózás. Az ivartalanítás mellett szól az is, hogy megelőzheted vele a hererákot és a heregyulladást is.


NAGYON UNDORÍTÓ A FELELŐTLEN HOZZÁÁLLÁSOD!

2017. máj. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Állítólag szeretitek a nyulaitokat ti szaporítók! Akkor legalább óvnátok őket! Nem kockáztatni kéne az egészségüket!
2017. máj. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálok.

És a kicsikkel mi lesz? Tudtok mindnek jó gazdát keresni majd? Kétlem.. Vagy egy 80-as ketrecben végzik vagy a fazékban..Egyik sem jobb a másiknál..

Én örülnék a nyuszimnak és nem szaporítanám feleslegesen, ezzel rövidítve az életét.

2017. máj. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na igen nem akartam mondani de az a nyuszim belga óriás és nem eladni szeretném őket hanem ha akkorára megnőnek akkor levágni és megenni.

Most tudom ez így hülyén hangzik de szeretjük a nyuszikat de megenni is szeretjük őket

Van tizenvalahány nyuszkónk és az én nyuszimnak is szeretnénk kölyköket de nem szeretnénk ha belepusztulna.Inkább békén hagyjuk minthogy elpusztulna.És pont ezert kerdeztem mennyi a korhatár.

De amugy koszonom az ilyen bunko valaszokat.

2017. máj. 3. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!