Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon undorító a nyuszim,...

Nagyon undorító a nyuszim, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon cuki, bár nem túl okos nyuszim. Ez a kisebbik baj, de rettenetesen gusztustalan is. Van az a lágybélsár, amit elvileg megesznek a nyulak, na ő sose szokta, ellenben mindent összeken vele, és beleragad a fenekénél a szőrbe is. Nem hosszúszőrű, de mégis állandóan egy hatalmas kakicsomó lifeg ott, hiába vágom le nagy nehezen, másnap megint.

Olvastam, hogy a fiatal nyuszik nem szokták megenni, de ő már 2 éves. Nem kap túl sok zöldséget, nem hiszem, hogy amiatt lenne, és a tápból sem adok neki többet, mint a dobozon lévő ajánlás.


2017. máj. 4. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Most akartam írni itt valamit neked, de nem tettem, mert megmondod személyeskedek, de szerintem nem a nyuszi az undorító.

Édes, egy állat gonddal jár, olyan mint egy kisbaba.

Az én kutyusom is szokta magát összekakálni, sőt olyan is volt, hogy belepisilt az ágyamba, sőt neki is szokott kakás lenni a szőre a fenekénél, mert bolognai pincs. Sőt még hányni is szokott, és azt is feltakarjtom. Mert ha állatot tartok akkor nem csak menőzök azzal, hogy milyen cuki, hanem a gondját is viselem. Ha majd kisbabád lesz az is undorító lesz, mert bizony ő is be fog kakálni.

Nem akartalak megbántani, szóval bocsánat ha bántó voltam, de egy kisállat a te felelősséged, akármit is csinál szeretned kell.

20/L

2017. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Etesd rendesen.
2017. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Mindkét előttem szólóval egyet értek.

Ahelyett, hogy leundorítózod szerencsétlent, talán el kellene gondolkozni, mit csinálsz esetleg rosszul, mert nem veled való szándékos kics.szésből nem eszi meg.

Nem kövér? Mert akkor nem olyan hajlékony, esetleg nem ér oda.

Ne adj neki egy darabig zöldséget, van amelyik nem bírja. Széna, víz, napi max. 2 kis marék táp, aztán kiderül, hogy az-e a gond. Ezen túl vehetsz neki bio-lapis port pl, az segít helyreállítani a bélflórát.

2017. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:


Azért egy dokival is konzultálhatsz, vagy valami, az sose árt.

2017. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Eleve nem kellene, hogy lágy legyen a bélsara, ez nem egészséges. Nem, nem kellene megennie, hanem neked kell tisztán tartanod, és egészségesen etetned. Fő tápláléka a széna, nem a táp.

A hasmenése miatt állatorvossal konzultálj, lehetőleg olyannal, aki a nyulakhoz ért is.

2017. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Olyan cuki amikor az emberek azt hiszik, hogy a nyúl egy kedves aranyos állat, aki cuki kis nesquik golyókat termel. :DDD


Nem gusztustalan a nyuszid, csak nem értesz hozzá. Egyáltalán nem normális hogy lágy a kakija. A normális a bogyó. Vidd el orvoshoz.

2017. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó két válaszoló, ti még nem hallottatok a lágybélsárról?

Az nem egyenlő a hasmenéssel. A kérdés arra vonatkozik, hogy a lágybélsarat nem eszi vissza a nyuszi.

2017. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves 5-6! Jó hogy ti oktatjátok ki a kérdezőt, amikor még kevesebbet tudtok!

[link]


Milyen a nyúl emésztése?

A nyúl emésztésének sajátosságai a testtömeghez képest nagy gyomorban és vakbélben lejátszódó, jellegzetes emésztési folyamatokra és lágybélsár-evésre (cekotrófia) vezethetők vissza.

A lágy bélsár a vakbélből származik (cekotróf). A kis, lágy 5-10 bélsárgolyócskából összetapadt, szeder-, (málna)szerű cékotrof ürüléket (fürtöket) nyálkaburok veszi körül, és a kemény bélsárgolyónál nagyobb, 2-3-szor hosszabb. A lágy bélsarat a végbélnyílásban való megjelenésekor az állat „beszívja” a szájába, majd rágás nélkül lenyeli a gyomrába, ami ott golyócskákra esik szét, és keveredik a gyomortartalommal.

A lágy bélsár vagy vitamin bélsár alapvetően (50%-ban) baktériumtestekből áll, összetétele lényegesen különbözik a kemény bélsárétól. Szárazanyagban és rostban szegényebb, fehérjében, vitaminokban - főleg B csoportbeliekben - és ásványi anyagokban gazdagabb. Ennek köszönhető, hogy a nyulaknak általában nincs szükségük B csoportbeli és K-vitaminra.

Az állat 3 hetes kortól kezd el szilárd takarmányt fogyasztani, ekkor kezdődik meg a cékotróf termelődése is.

2017. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még azoknak akik, nem segítettek, hanem engem hülyéznek. Feltettem egy kérdést, hogy mit lehetne vele tenni, mert NEM TUDOM. Ezért kérdezem.

Nem hasmenése van, rendesen bogyózik, csak amit általában nem lát az ember -mert a nyúl megeszi- az a lágybélsár,csak éppenséggel enyém ott hagyja és szétkeni, ami elég zavaró, tekintve, hogy egész nap a házban rohangál. Nem tudom, miből szűrtétek le azt, hogy nem szeretem, vagy hogy nem takarítom, tartom tisztán. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy kisállat, aminek én viselem gondját, épp ezért , mint írtam is, kivágom a kakicsomót, igyekszem tisztán tartani, a ketrecet és az alomtálcáját is naponta kimosom.

Ha ennyire rosszul etetem, akkor kérlek írjátok meg, mit hogy kéne. Széna és víz mindig van előtte, tápot reggel és este adok neki egy-egy kis marékkal. Zöldséget hetente kétszer-háromszor kap, egy reteklevelet, vagy kis uborkát, salátát, répát, almát, mikor hogy.

Szóval kérlek segítsetek inkább, mit csináljak, ahelyett, hogy engem fikáztok, holott szerintem nem tartom olyan rosszul a nyuszit.

2017. máj. 5. 12:12
 10/16 anonim ***** válasza:

Aggodalomra az ad okot, ha nyuszink egyáltalán nem eszi a bélsarát, ha túl nagy mennyiségben hagy ott belőle. Ennek okát feltétlenül tisztáznunk kell. Gyakran ez élősködők, kukacok miatt történik: néhány napig ellenőrizzük székletét, adjuk le az állatorvosnak, hogy megvizsgálja. Továbbá okozhatja a helytelen étrend: túl száraz táplálás vagy éppen táplálékában túl sok a tápanyag a bélsár nélkül is, energiatöbblete van, a drasztikus, hirtelen étrendváltás, különleges ételek vagy gyógyszer, melyek olyan ízt okoznak, amit nyuszink nem hajlandó megenni, nagy tápanyagingadozás (pl. nappal széna, éjjel friss zöld - először energiaszegény, majd hirtelen extra nagy energiatartalmú eleség), túl sok táplálék, aminek következtében a lágybélsárra már nem kerül sor. Mindezeken felül okozhatja artrózis (porckopás) vagy egyéb olyan betegség, ami ahhoz vezet, hogy nyuszink nem akar lehajolni s ezzel fájdalmat okozni magának. Ha a nyúl ugyanis megeszi a lágybélsarát, rögtön ürítés közben teszi, tehát előre kell hajolnia annyira, hogy szájával elérje a végbélnyílását.


Olvass tovább: [link]

2017. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!