Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért veri el a nőstény mókus...

Miért veri el a nőstény mókus a hímet?

Figyelt kérdés

Alapból külön ketrecben vannak egymás mellett. Amikor a nőstény olyan furcsa csipogó hangot ad ki, akkor elvileg a hímet "hívja" pározni. Legalábbis a tenyésztő ezt mondta.

Amikor a nőstény ezt a fura hangot adta ki, átraktam a hímet hozzá. A nőstény 2 perc után elkezdte bántani a hímet. Egyből külön is raktam őket.

Ha ez a hang a párzási időt jelzi, akkor miért veri el a hímet?



2017. máj. 6. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

A lovak is lerúgják magukról a hímet de közbe meg akarja😅

Vagy az oroszlán,tigris stb is oda oda kapkod mikor esemény van. Most hirtelen ezek jutottak eszembe de majdnem minden állatnál megfigyelhető ez a dolog.

2017. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Macskak is tepik egymast!
2017. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
A nősténynek a legéletrevalóbb hím kell. Harcoljon meg a párosodásért. Az állatvilágban ez így van.
2017. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnél a nőstény csincsilla halálra verte a mellé rakott hímet. Ezért ijedten meg, hogy baja lehet a mókusomnak.
2017. máj. 6. 20:11
 5/7 A kérdező kommentje:
*ijedtem
2017. máj. 6. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején a nyúl- és kecsketenyésztés könyvben azt olvastam a nyulakat illetően,hogy az anyát kell betenni a bakhoz és nem fordítva. Ugyanis a saját területet mindegyik védi és esetleg pont ellentétesen viselkedik ezáltal, mint ahogyan célod szerint várnád.
2017. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És a tanácsot.
2017. máj. 6. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!