Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak? SOS!

Mi baja lehet a nyuszimnak? SOS!

Figyelt kérdés
Este volt egy kis hasmenese, de csak két kis "adag". Azóta folyamatosan eszik ( csak széna van előtte) , ivott is , most már normális állagút bogyózik és pisilt is viszont a sarokban gubbaszt és sokat nyújtózik, mintha a hasa fájna. Reggel tudom csak ügyeletre vinni , de rettenetesen féltem, tudom, hogy a nyuszik mennyire érzékeny állatok.
2017. máj. 7. 02:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lett a nyuszival?
2017. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most teljesen jól van (kop-kop) , de nagyon figyelek rá
2017. máj. 7. 16:27
 3/4 Martes foina válasza:
Nekem sok nyulam van és az a tapasztalatom, hogy legjobb a megelőzés, úgyhogy mindig tegyél alamaecetet a vizébe (én 10l-hez adok két evőkanállal, hogy véletlenül se legyen túl savas, mert az ronthatja a fogukat) és e mellett a bél és máj kokcidiózis elkerülésére coccifort nevű táprudat adok nekik kúra szerűen. (Ez különösen a kicsiknek fontos 4 és 8 hetes kor között mert érzékeny a bélflórájuk, de fél évente a felnőtteknél is csinálok egy kúrát, ami azt jelenti, hogy két napig csak ezt a gyógyszeres táprudat kapják.) És vigyázz a mosatlan, vagy boltban vásárolt zöldségekkel, a füvet, lucernát minimum hat órán át fonnyaszd és gyümölcsből ne kapjon sokat és ne legyen rothadt. Kb ennyi ami a nyuszik hasmenését illeti. Jobb megelőzni :) A sok száraz széna pedig kulcsfontosságú táplálék.
2017. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Szerencsére másnap már teljesen jól volt a nyuszi és azóta is minden rendben. Igyekszem megelőzni, hogy legközelebb ne legyen ilyen, bár hála istennek 5 év alatt ez volt az első, hogy bármi baja is volt.
2017. máj. 11. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!