Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nemrég kaptam egy kis törpenyu...

Nemrég kaptam egy kis törpenyulat és szobatisztságra kell nevelnem. Egy nap elég volt neki, hogy alomba pisiljen, viszont a kakival még baj van. Mit kéne tennem hogy kakilni is az alomba kakiljon?

Figyelt kérdés
Össze szoktam szedni a bogyókat és bedobni az alomba hátha megszokja, de eddig kevés sikerrel. Valakinek jó ötletek?

2017. máj. 13. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A legtöbb nyuszinál szobatisztaság a pisire vonazkozik. Az már siker, ha alomtálcába pisil. A kaki majd idővel egyre jobban egy kupacba kerül, de nem biztos, hogy az alomtálcába. Én is így jártam.😁

2017. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, hogy a wc-be teszed a bogyókat. Mellette még érdemes ecettel kitörölni a ketrecet gyakran, hogy máshol ne érezze a szagot csak a wc-ben. Sokat segít az is, ha a wc fölé teszed a szénatartót, mert szénázás közben szeretnek bogyózni.

A nyuszik többsége sosem fog csak és kizárólag a wc-be bogyózni, már az is nagy lépés, ha a nagy része oda megy. De másfelé is lesznek bogyók, arra készülj fel, főleg, ha ivaros a nyuszi, mert bogyóval is jelöl.

2017. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az ecetes törlést is gyakran csinálom, remélem lesz olyan ügyes és idővel csak rájön hova is kéne végeznie a dolgát :) Még próbálkozom.
2017. máj. 14. 16:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólokhoz. Ha a pisi már a wc-be megy,az nagyon jó! Az ecetes dolog is bevált nálunk. A bogyókat gyűjtheted egy kupacba, oda fog szokni. Amit még megpróbálthatsz még a szoktatás ideje alatt, hogy 15 percenként visszaküldöd/ráteszed a wc-re. A mi nyulunk féléves kora óta szobatiszta, pisi csak a wc-be megy, bogyó a ketrecben máshová is, de a szobába soha! A c""
2017. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadó vagyok. Még annyi, hogy 6-9 hónapos korában egy kicsit megbolondulhat, lehetnek balesetek. Ilyenkor légy türelemmel, a nyulad "kamaszodik" Ha a elérte az ivarérettséget, minden visszaáll! Jó nyuszizást!
2017. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat :D
2017. máj. 16. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!