Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy patkányt, de...

Szeretnék egy patkányt, de szüleim semmilyen állatot nem engednek a lakásba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy állatot,de ha szóba hozom otthon a témát,akkor máris elutasítanak.És megkérdeztem(többször is) hogy miért nem lehet,de nem volt rá indokuk csak az,hogy csak.De a tesóm tarthatott állatokat,és senki sem szólt érte.

És most meg azt mondják,hogy féltékeny vagyok.De ez igazságtalan.Már 2 éve könyörgök egy kisállatért. Lécci segítsetek!


2010. máj. 16. 13:14
1 2
 1/20 anonim válasza:
15%

hát patrkányt NE

NEM TUDOD MIT AKARSZ

olyat vegyél amit alaposan átgondoltál. a patkány nem olyan mint a tengerimalac meg a hörcsög,de nem is olyan mint a kígyó

első sorban halálos betegségeket terjeszt, és gondolom életedben nem akarsz kínok közt szenvedni hogy említsek párat ( típusz vérhat kolera)!

de ez még csak a töredéle annak amien sok betegséget terjeszt a patkány

szívemből nem ahánlom hogy vegyél

de ha már a patkány mellett döntesz az interneten olvass róla dolgokat tudj meg még többet a stzüleidnek elmondhatod a tudnivalaókat a patkányról sőt ha nem vagy olyan 16 éves akkor még rajzolgathatsz róla de ezesetben ha 12 éves vagy akkor rajzolj

remélem meg tudtalak gőzni további jó hétvégét.

2010. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
91%
Milyen ostoba emberek vannak:D Már miért,és hogy terjesztene a patkány ilyen betegségeket ?? Na de szerintem vidd el a szüleidet is egy kisállat kereskedésbe,és ott együtt nézelődjetek,hátha meglágyul a szívük.És első sorban azt kellene bebizonyítanod nekik,hogy tudsz gondoskodni egy állatról,visszatérve a patkányhoz,nekem már 3éve vannak,és nagyon szeretetreméltó kistündérkék:)
2010. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az állatkereskedésekből való patkányok semmivel sem terjesztenek több betegséget, mint a hörcsögök. Ebből a szempontból nem értek egyet az előző válasszal.


Mostanában énis nézegettem patkányokat az üvegen keresztül, nagyon aranyosak. Viszont úgy vettem észre, hogy a patkány még aktívabb a hörcsögnél is. Amennyivel izgágább egy hörcsög a nyugis tengerimalachoz képest, annyival még gyorsabb a patkány, de lehet hogy tévedek. Rengeteg hörcsögöm volt, ezért én már félve váltanék patkányra, mert a hörcsögöt már ismerem. De ha neked első állatod lesz, próbáld meg. Legfeljebb beszéld meg a boltossal, hogy kipróbálod, ha nem bírsz vele, akkor becseréled hörcsögre.

A szüleiddel ne foglalkozz, egyedül is meg tudod venni a kis aranyost, aztán remélhetően ők is elolvadnak tőle :D Én így csináltam annak idején.

2010. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Az én gyermekem bármilyen állatot behozhatna a lakásba kivéve patkány, pók meg a kígyó ez a 3 amelyik tabu. Egyik barátnőmnek volt patkánya és állandóan megharapott mindenkit. :S Inkább egy egér nem lenne jobb, az mégiscsak pár centisre nő meg.

Az tuti, hogy egy kutyusra vagy egy cicusra könnyebben rátudnád beszélni őket, DE ha patkányt szeretnél mindenképpen mond meg nekik, hogy felelősséget vállalsz érte elfogod rendezni, és gondoskodsz róla, hogy a szobádból nem megy ki. (Hogy ez zavarná őket) Ha felelősség teljesen beszélsz velük akkor meg fogják engedni.

2010. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, a patkány is lehet legalább olyan jófej kedvenc mint a hörcsög (ami állandóan alszik!) vagy a tengeri malad. Persze a vadon élő patkány tényleg terjeszt betegségeket, de nem a kedvencnek tenyésztett.

Mindegy. Ha a szüleid nem engedik, próbáld nekik bebizonyítani valahogy hogy képes vagy gondoskodni egy állatkáról, vagy valahogy máshogy kedvezz nekik, pl. hozzál sok ötöst stb. aztán szülinapra, meg Karácsonyra csak azt kérj! Biztos megenyhülnek egy idő után, de ne követelőzz inkább bizonyíts!! Sok szerencsét!

2010. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

tipuszt meg vérhatot kaphatsz vigyázz!! legalább tudnád leírni rendese ha már ezekkel riogatod az embereket, csak mert te nem szereted a patkányokat... valóban terjeszthet betegségeket, de ugyanúgy bármelyik másik kisállat, macska, vagy kutya is, ha nem megfelelő helyről szerzed be.

4 patkányom volt, mindegyik egy külön kis személyiség :) és nem fogod megbánni ha megengedik, hidd el :)

itt nézz körül a fajtákról, a tartásukról, etetésükről.

[link]

kérd szülinapodra/ballagásra/karácsonyra, kössetek alkut, jó átlagot csinálsz, több házimunkát végzel, stb. te ismered a szüleidet, te tudod mivel lehet rájuk hatni.

2010. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek!Nagyon rendesek vagytok.Mindent megpróbálok.Tényleg halálos betegségeket terjeszt a patkány?(a tenyésztett)

Ha igen megpróbálkozok egy hörcsöggel,de úgy hallottam a patkány okosabb,és már simogattam is patkányt és nagyon aranyosak.

2010. máj. 16. 14:06
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nekem sok patkányom volt.. :) Már 5 éve tartok kisebb-nagyobb kihagyásokkal patkányokat, egy időben tenyésztettem is őket szín és egyéb kritériumok szerint.

Nem kell aggódni, a patkány nagyszerű háziállat.

Ha megfelelően foglalkozol vele, akkor igazi kezesbárányok lesznek, akik körbeugrálnak és játszanak veled.

Én patkánykáim nyalogatósak és bújósak voltak, folyton igényelték a játékot, és a simit...

Nem tudom mennyi idős vagy, de ha végig gondoltad és úgy gondolod, hogy nem unod meg x idő múlva, akkor csináld ahogy érzed!

Én személy szerint megvennék mindent ami kell hozzá, és egyszer csak hazaállítanék vele.

Nálam bevált minden állatnál, pedig van pók, kígyó, patkány, kutya, macska, gekkó... és patkány.

Most fogok újra belekezdeni a tenyésztésbe, már megvan a párom.. :)

Ha érdekel még valami, majd írj!

Szóval ha nagyon szeretnéd, akkor hajrá!!!!

2010. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, még egy.

A tenyésztett patkány SEMMIT se terjeszt. Nem csatornákból fogdossák össze, ugyan már...

Semmi bajuk nincs. Ritkán megbetegedhetnek, de lehet kezelni (emberre nem ártalmas)... többek között ilyen a beltenyésztettség miatt kialakuló daganatok.


A hörcsög is jó választás, de azt nem tudod trükkökre megtanítani.. ;) Enyémek cuppogásra odajöttek hozzám.

2010. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsó hozzászóló amúgy 14 éves fiú vagyok,nyáron leszek 15
2010. máj. 16. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!