Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyúl tartása?

Törpe nyúl tartása?

Figyelt kérdés
1 hete hoztunk haza egy 1 éves nyuszit! Több kérdésem is lenne... mivel benn van a lakásban mit tegyek hogy ne legyen büdi? Mit tegyek alá? Mit adjak neki enni? És minden fontos infó érdekel:) illetve hogyan tudnám kézhez szoktatni
2017. jún. 2. 21:29
 1/3 Ariikan válasza:
Nekem volt egy törpenyuszim. Mivel emeltes házban lakunk az előszobában lett elhelyezve a ketrece. Mi vettünk neki egy kis "vécét' amibe alom hengereket raktunk. A faforgácsot nem ajánlom mert ha kiugrik a ketrecből kijön minden és lehet takarítani.A ketrec többi részébe szènát raktunk. A tápot meg ki kell tapasztalni hogy neki mi ízlik :). Én nagyon sokat simogattam, adtam neki jutalom falatokat és tanítgattam. Aminek meg is lett az eredménye. Amikor a nevén hívtam odajött hozzám :) Remélem tudtam segíteni
2017. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Papika93 válasza:
Nekem 6 évig volt nyuszikám és most halt meg 2 hete :( egy hete van egy lassan 8 hetes kisnyuszim. Ő is a szobába van. Ketrecben van mióta elhoztuk.A ketrec felszereve wc-vel(pellet van benne),itatóval és szénatartóval,sok szénával és egy kistál,benne táppal. Egy napig a ketrecben volt,nem engedtük ki csak beszéltünk neki vagy néha felvettem,simogattam. Aztán láttam másnap hogy okos és a wcjébe pisil kakil,akkor kinyitottam az ajtaját és hagytam hogy magától kijöjjön. Ki is jött,a szobába futkározott,napról napra nagyobb terepen. Azóta már az ágyra is feljön és le is ugrik. Sokat simogatom és beszélek neki,nagyon szelíd és játékos. Kézhez szoktatni ugy hogy sokat simogasd és adj a kezedből neki egy kis répát vagy almát :) Enni,fő tápláléka a széna,de adj neki tápot is,de ne nagy mennyiségben és néha almát,répát....nézz utána mit ehet :) Én a ketrecbe nem tettem semmit alá. Én naponta tisztitóm a wc-jét,de azt mondják elég 2-3 naponta. Mindegy,de nekem jobb naponta így tudom hogy tiszta és szagtalan :) Remlem tudtam segíteni :) De ha kérdésed van kérdezz bátran :)
2017. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Papika93 válasza:
Ja amit a boltokban tudsz venni édes,joghurtos jutalom falatot azt meg ne vedd neki,mert nem egészséges! Az én nyuszim is imádta nagyon,de utána olvastam,azt írják mindenhol hogy egészségtelen,mert leállíthatja az emésztésüket. Inkább jutalmazd néha kis almával répával...nézz utána mit ehetnek,de nem kell tulzásba vinni a zöldségeket,gyümölcsöket sem...csak jutalom falatként add neki :) Fő tápláléka a széna meg mellette egy kis táp :)
2017. jún. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!