Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi jobb a horcsognek? (többi...

Mi jobb a horcsognek? (többi lent )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy horcsogot és már vagy 20 oldalt/cikket végig olvastam és minden hol mást írtak. Egyik helyen azt hogy a ketrec a legjobb mashol pedig az akvárium de valahol pedig az ikeás dobozt tanacsoltak .és nekem igazabol az utobbi (a doboz) lenne a legjobb, mert azt konnyen lehet hordozni (nyáron sok felé megyünk ) .de nem tudom hogy a horinek mi lenne a legjobb

SAJAT VELEMENYEKET VAROK!



#akvárium #állat #iskola #ketrec #arany #nyár #doboz #kisenlos #hazikedvenc hörcsög
2017. jún. 9. 07:45
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Várom a további NORMALIS véleményeket
2017. jún. 9. 09:10
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

A ketrec jobban szellőzik,az akvárium/doboz pedig nem és főleg nyáron ez fontos szempont.

Szállításhoz a ketrec is ugyanúgy jó szerintem, ne dobozt vegyél.

2017. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom ^_^
2017. jún. 9. 09:22
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A többség terráriumban tartja, nem hiába. A ketrecben eltörheti a lábát, ha felmászik és beakad (ismerek ilyen hörcsögöt, amputálni kellett a lábát)... A másik pedig a rácsrágás, ami baromi hangos és idegesítő, mellesleg a fogainak sem tesz jót. Mi is emiatt költöztettük át, soha többé ketrec. Ajánlom pl a Ferplast Duna Multy termékeket, nincs rácsrágás, nincs szemét, baleset és szökés is kizárva, mindemellett könnyen mozgatható és tisztítható is.
2017. jún. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
13%
Így van, a Ferplastos ketrecek jók. Az én hörcsögömnek Combi 2-es volt, ami ugyan alapterületre nem nagy, de imádott bujkálni benne és a kereket is hajtotta rendesen. Mellette naponta 15-20 percet sétálógömbözött, egy idő után profin átjutott a küszöbökön is, és bebarangolta a lakást. :)
2017. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ezt a Ferplast Duna Multy-t hol lehet kapni vagy csak megrendelni lehet? Mert néztem róla kepeket és én pont ilyenre gondoltam, szóval nagyon sokat segítettetek köszönöm :)
2017. jún. 9. 09:53
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképp doboz vagy terrárium/akvárium. Semmiképp se ketrec! Normálisabb helyeken külföldön rendesen elítélik a ketreceket, nem véletlen. Ezer veszélye van. A ketrec egyrészt túlságosan szellőzik, nagyon könnyen huzatot kap, másrészt a rácsain mászik a hörcsög, beakadhat a lába, eltörhet vagy rosszabb - nem egy ilyet ismerek én is. Ezenkívül felmászik és leesik, akkor is baj lehet. Akár ha olyan a rácsa, a feje is beszorulhat vagy kiszökhet, a ketrecajtót sok höri ki tudja nyitni. Sokszor rágják a rácsot,ami tönkreteszi a fogait (meg idegesítő). Plusz ki is szórja a forgácsot és egyebeket, meg nem is lehet olyan sokat berakni, mint kellene. NE tartsd ketrecben! A doboz előnye, hogy könnyű, de egyébként minden másban ugyanannyi előnye van, mint az akváriumféléknek: jól szellőzik, nem kap huzatot (aki azt mondja, nem szellőzik jól, az soha nem tartott még hörcsögöt valószínűleg dobozban vagy akváriumban), nem tud felmászni, leesni, beakadni, rágni, kiszórni a koszt, jól be lehet rendezni, sok forgácsot belerakni, átlátható, nem szökik meg, jól tisztítható.. csak előnye van, semmi hátránya a ketreccel szemben. Ráadásul olcsóbb is. A ketrecek közül is csak az a jó, ami nem rácsos, tehát pl. ferplast duna multy. Online rendlehető, DE akkor már sokkal jobban megéri egy doboz vagy akvárium, mivel ugyanazok az előnyei, hátrányai, semmivel sem jobb ez csak ezerszer drágább.

Ami még fontos: törpének min. 60x40, aranyhörcsögnek min. 80x50 cm alapterület kell (emelet, kiengedés nem számít).

2017. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. jún. 9. 11:48
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Mivammá', töröltettétek a válaszomat, mert nem tetszett? =D


Milyen az pl.: hogy kiírod, leordítva az ember haját, hogy SAJÁT VÉLEMÉNYEKET VÁROK! Mert ha netről kimásolunk valamit, ami amúgy hasznos lehet, az nem saját vélemény?


Szánalmas... =D

2017. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%
Mi Mall.hu-ról rendeltük :) Ferplast Duna Multy
2017. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!