Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kitudja magát ásni a nyuszi?

Kitudja magát ásni a nyuszi?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most fog erkezni egy nyuszi hozzánk és mivel én nem vagyok a ketrecben tartás hive , leválasztottunk a kertből úgy 17m hosszu 5m széles részt. Na de ugye a nyulak ásnak. Hogy akadályozzam meg azt hogy kiássa magát? 3 oldalrol beton van leasva de az egyik 17m es oldalon csak a kerites van . Lekéne ássak valamit ? És ha igen mit? Meg egyaltalan ha van ennyi helye akkor is kiássa magát?
2017. jún. 19. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, simán megteheti.

Sokféle módja van (én talán palánkot vagy kerítést ásnék le), de valamivel szökésbiztossá kell tenned azt az oldalt is.


U.i.: azt ugye tudod, hogy a nyuszi társas lény, és egyre több országban nem is szabad őket egyedül tartani. Ilyen szép nagy részen kettő is kényelmesen elférne:)

2017. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szuper, hogy ekkora helyet akarsz neki, de valóban ki tudja magát ásni és ami még rosszabb, hogy nagyon könnyen megölheti bármilyen állat. Bejön egy kóborkutya, róka, nyest, simán megöli éjjel. Egy ragadozó madár is akár.. mindenképp biztonságos hely kell neki, ill. nekik, mert ugye nyuszit nem szabadna egyedül tartani. Nekem is 2 nyuszim van kint az udvaron. Egy 9 négyzetméteres részt elkerítettünk nekik, alulról lebetonoztuk, de elég, ha egy dróthálót leásol. Oldalról és felülről is jó vastag drót. Az 1 mm-nél vékonyabb drótból készült hálót átrágja simán a nyúl vagy nyest, tehát pl. csirkeháló nem jó. 3x3 cm-nél ne legyenek nagyobbak a lyukak. Nap közben (felügyelettel) meg ki lehet engedi őket az egész udvarba. Vigyázz rájuk, nekem az 1. nyuszim egy kóborkutya ölte meg, a 2.-at egy nyest.. pedig van nagy kerítésünk, város közepén élünk, nincsenek nagyon vadállatok, legalábbis nem láttunk. Mindkét alkalommal volt elkerített, minden oldalról zárt helyük, csak hát nem erős dróttal, hanem csirkehálóval volt elkerítve, ami nem ért sokat. Valami ilyesmi kell nekik:

[link]

Plusz ugye a nagy ketrecben elhelyezni egy minden oldalról teljesen zárt kuckót, amit télen jól kitömsz szalmával, hogy ne fázzanak meg. Plusz egy részen kell tető, hogy ha esik az eső, ne ázzon szét.

2017. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: természetesen lessz társa :) az egyik ismerősöm felajánlotta hogy a telkéről elhozzuk a hullámpalákat, valószinűleg azt fugjuk nekik leásni olyan 30 cm mélyre. Az úgy elég lessz nem?
2017. jún. 19. 17:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: a szomszédban vannak csirkék és halottam hogy neki is megfogta valami a csirkéjét, valószinűleg nyest lehetett. A kutyáktól nem kell tartani mert extra védelmük van , ugyanis a kert közepén van egy kerités szoval kutya nem tud bejönni, de a nyest az igen az probléma lehet. Szerintem úgy fogom megoldani hogy estére nem hagyom kint hanem egy zárt ketrecbe vagy valamilyen zárt helyre bezárom és reggel kiengedem. És éjszakára a két vadászkutyánkat hagyom hogy bemenjenek az elkeritett részre hogy ha esetleg nyest vagy valami elakarná vinni a nyuszikat akkor ők biztos elkapják. Legalább valamilyen szinten valodi természetüknél maradhatnak a kutyák is😄
2017. jún. 19. 17:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak :D
2017. jún. 19. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
De a ketrec, ahová éjjelre bezárod őket, min. 4 négyzetméter legyen 2 nyuszinak és az is kint legyen, mert nem tesz jót nekik, ha ki-be viszed a hőmérséklet miatt. Szóval kell nekik egy jó nagy, a fenti linken láthatókhoz hasonló, minden oldalról (alulról, felülről, oldalról) biztosított hely egy kuckóval. A kutyákkal pedig soha ne legyenek a nyuszik felügyelet nélkül együtt, főleg, ha vadászkutyák. Akkor sem, ha sokáig nem bántja, sőt barátkozik velük. Bármikor eljöhet az ösztön.
2017. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és 30 cm nem lesz elég. Nem leásni kell, hanem a föld alá ásni. Mi dróthálót ástunk le a föld alá kb. 20-30 cm-rel. Ástak is lyukakat, csak a háló megakadályozta őket. 30 cm-t simán leásnak. Ha mindenképp a leásás dolgot akarjátok választani, akkor min. 1 méterre kell, hogy biztos legyen. Ragadozók meg nappal is vannak, szóval csak felügyelettel legyenek kint nappal is és éjjel meg biztonságos helyen. A ragadozó madarak is veszélyesek.. az ember nem gondolná, de vannak bőven Mo.-n is és nyulakat is támadnak.
2017. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!