Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy törpehörcsög?

Figyelt kérdés

Sziasztok! nagyon régóta szeretnék egy állatkát, és végre rávettem anyukámat is!

Az lenne a kérdésem, hogy indulónak, miket kéne venni neki pontosan? Mert oké, hogy kaja, ketrec, de csak kell neki még valami.

Emellett, ezek úgy összesen kb. mennyibe kerülnek? Akiknek van, nektek mennyi volt? És hónaponta mennyit költötök kajára?

Ja, és egyébként anya még mindig nem örül neki, bár már rábólintott, de szeretném, ha megszeretné. Szóval mik szólnak mellett, hogy ott legyen?

U.i:Nagyon hangos éjszaka?


2017. jún. 21. 14:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként milyen fajtát ajánlotok? a Dzsungin gondolkodtam, de azt olvastam, azok harapósak. Olyan kéne, ami nem nagyon területvédő
2017. jún. 21. 14:26
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Törpehörcsögből mindenképpen dzsungit ajánlok, nagyon barátságosak és ha házi tenyésztőtől veszed -amit mindenképp ajánlok- akkor kézhez szoktatottan kapod.

Mindenképpen érdemes nagyobb ketrecet venni neki, mint amit szoktak használni, nálam pl. egy 60x30x45-ös akváriumban volt a kis törpi. Mindenképpen kell neki egy kerék, ez vehetsz is, de én nem ajánlom a boltit mert zajos. Én magam készítettem neki egy régi számítógép ventillátorból és egy obis ételtárolóból. Szerintem a fél életét a kerékben töltötte :) a többi pedig mind ügyesség kérdése, botokból, ágakból, faalapanyagokból, wc papír gurigából mit raksz össze neki. Gondolkodj miniatűr játszótérben, neten nagyon sok ötletet találni és pár száz ft-ból megvan.

Etetésük sem túl költséges, kb. 400 ft egy hónapban, fressnapfban a kimérős táp jó nekik, plusz amit otthon amúgy is esztek zöldség, gyümölcs (pl. ubi, spenót, alma, paprika, dinnye stb). De mindenképpen nézz utána mit szabad és mit nem. Illetve fressnapfban lehet venni szárított lisztkukacot, szöcskét, garnélát, ez is fontos táplálékuk a fehérje miatt - és imádják. Ami még fontos egy jó itató, a felakaszthatós fajtából, mert a kis tálkából kipacsálják a vizüket, de ez is kb. 500-600 ft.

Almot 3-4 hetente cseréltem ekkora helyen, kisebb ketrecben értelemszerűen gyakrabban kell, de havi 4-500 ft ez is. Opcionálisan vehetsz nekik csincsilla fürdőhomokot, imádják és jó nekik a változatos talaj, ez 1000 ft egy dobozzal, de sokáig elég. Illetve nulla ftért kereshetsz neki nagyobb köveket is, szeretnek rá mászni, plusz a körmüket is koptatja, csak előtte jól mosd el a követ.

2017. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Így nézett ki kb. a helye, pár száz forintból raktam össze mindent, később még került be hozzá egy kókusz kuckó azt is imádta és a tescoban 240 ft szokott lenni 1 kókuszdió :)


[link]

2017. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. jún. 21. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ketrec/terra/tárolódoboz. Min.60*40-es, de inkább 80*40-es

Dobozból az Ikeában kapható Samla dobozt szokták ajánlani, illetve lehet rendelni Heidrun Tex box-ot. Kb.5000 ft

Terráriumból használtat pl.jofogásról viszonylag olcsón ki lehet fogni. Akár 2000 forinttol is vannak megfelelő méretűek.

A ketrec a legdrágább. Használtan ritkán van jó méretű, és rácsozatú, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor pl.nyúlketrecet be lehet vonni csirkehálóval, és abban is tarthatod. Ezek is használtan kb.ilyen áron vannak. Újonnan 10000-től kezdődnek.

Kajából a jobb minőségűek (JR Farm, Multifit pl) kb.1000 ft

Kerék, minimum 20 cm átmérőjű. Ajánlom a hypno kereket, ezek kb.2500 forint körül vannak, netről rendelve (pl. petnet.hu) olcsóbb.

Ház (minimum egy, de minél több, annál jobb) lehetőleg fából.1000-1500 ft

Fürdőhomok. Kb.700 ft + valami tartó, mondjuk befőttesüveg, ami otthon is megtalálható.

Alom: forgács 10 liter 300-400 forint körül vagy Papíralom (nálam a hörcsög szemét kikezdte a forgács, így erre váltottunk). Elég drága 1400-2000 forint között vannak.

Etetőtál és itató: együtt 1000 forint.

Mászó, bújó játékok (2-3 db) Akár otthon is csinálthasz (beírod, hogy diy hamster toy, és kiad egy csomót), ha újonnan akarsz venni, akkor kb.2000-3000 forintból már több darabot is lehet venni.


Összesen olyan 15 ezer. Ha újonnan akarsz mindent, akkor inkább 25.

2017. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez egy nagyon hasznos oldal, ajánlom figyelmedbe, minden jól le van írva. Ezenkívül lépj be Facebookon a Hörcsög imádok <3 csoportba.

2017. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

A költségek iszonyú változóak lehetnek, minden csak "attól függ" alapú.

Ami alapvető tudnivaló: kizárólag egyedül tartható a hörcsög, törpéknek min. 60x40, de inkább nagyobb terület, aranyoknak min. 80x50, de inkább nagyobb terület kell. Törpének 20, aranynak 28 cm átmérőjű kerék. Plusz mindkettőnek ház, etető, itató, fürdőhomok, alom és még valami plusz bújó, játék.

Na most akkor a helye lehet ketrec, ami újonnan elég drága, egy jó ketrec 10-50ezer között van. Lehet terra, ami újan 7-15ezer, de jófogáson már 2ezerért is van jó méret. Szerintem ezt válaszd. Van tárolódoboz, amiből a 78x56 cm-es kell (IKEA vagy mall.hu) és ezek 4 és 5ezer ft-ok. Tudtok ti is építeni neki helyet, ez anyagtól függően 1000-5ezer között van.

Aztán a felszerelések.. 20-as kerék 1-2ezer, 28-as 3-4 ezer. Házak 500 és 10ezer között vannak, attól függ, milyet akarsz, de te is tudsz otthon építeni neki. Ugyanez vonatkozik minden más felszerelésre. Alom meg fürdőhomok kiszereléstől függ, de ha a kisebbeket veszed, akkor a kettő együtt ezer Ft körül van. A kaja pedig havonta 1500 körül, ha normális minőségűt akarsz venni. A kimérős kaja mind kuka, az is, amiben főleg szotyi, kukorica, pellet és granulátum van. Egy normális táp csak természetes magokat tartalmaz, nem színes izéket. Ja és változatos.. tehát nem 5féle dolog van benne, hanem 25féle. Az ilyen jó tápok viszont drágák, szóval 1500 körül vannak és 1 hónapig elég.

Tehát az egészet kihozhatod legolcsóbban mindenestül (hely, felszerelés, kaja, alom, minden) 8ezerből mondjuk. Reálisabb a 15ezer. Ha meg mindent újan akarsz megvenni és mindenből a jobb fajtákat, az belekerült egy jó 50ezerbe.

Táp mellett amúgy kell nekik zöldség (gyümölcs nem) és fehérje (főleg rovarok).

Anyukád szemszögéből egyedül az szól a hörcsög mellett, hogy te boldog leszel tőle. Illetve ha felelősségteljesen bánsz vele, rendszeresen takarítod, eteted, foglalkozol vele stb. és nem unod meg 1 hónap után, akkor pozitív érv hogy felelősségre nevel téged.

Amúgy mindegy melyik fajtát választod a dzsungáriai és az aranyhörcsög közül, mindkettő tud nagyon barátságos és agresszív is lenni. Attól függ, milyet fogsz ki. NE kereskedésből várásolj, hanem vagy tenyésztőtől vagy ments egyet a hörcsögmentéstől (facebookon megtalálod őket). vannak ott kicsi babahörik is.

Amúgy van némi zaja éjjel, de nem nagyon hangos, kivéve, ha nyikorog a kerék (a fakerekek némák, én azt javaslom) vagy ha rágja a rácsot (ezért is jobb egy terra).

2017. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Dzsungit vegyél, tenyésztőtől, nem fog harapni.

Terráriumot (igazit, tolóajtóval, nem akváriumot víz nélkül!) ajánlok, min. 70-80 cm hosszút (a 60*40-et szokták minimum méretnek mondani, de az szinte semmi, nem is lehet berendezni. (Én egy polcomra méretre csináltattam 85*35-öset, tolóajtóval 7000 volt) Ez azért jó, mert mivel prédaállat, ha felülről közelítesz hozzá, akkor könnyen megijed, ha oldalról nyúlsz be, akkor meg egy-kettőre a kezedbe mászik:) A ketrec balesetveszélyes (beszorulhat), és rághatja, ami egészségtelen is és zajos is.

Kerék (esetleg korong, de azt nem ajánlom) csak 3 hónapos korától kell neki, 20 cm átmérőjű (kisebb méretű nősténynek esetleg egy kicsivel kisebb, de nem kisebb, mint 15-16 cm). Jó minőségű kerék kell, az nem lesz zajos (az enyém 1700 volt)

Kell önitató, de nem felakasztani, mert akkor hozzácsaphatja az üveghez, és barkácsoltam egy állványt hozzá.

A többit akár otthon is megcsinálhatod, tényleg csak fantázia kérdése:)

Kell neki több zug, ahol elbújhat (nálam van faház, van szénalabda, aminek a sarkát levágtam, így az üregbe be tud bújni (és szét is rághatja:)) meg cserép (nyáron hűvösebb, mint a zárt fakuckó)

Kell cső, erre jó a guriga, de vehetsz is, műanyagot is, fát is.

Szeretik a homokfürdőt, én egy műanyag dobozba szoktam betenni csincsilla-homokot.

Egy 20 cm magas műanyag fűszertartót (600 forint) feltöltöttem forgáccsal és a berendezés által megoldottam, hogy bele tudjon mászni, azt imádja, mert szeret mélyen leásni.

Van fahídja, és nagy akváriumba való fadarabja, ami alá szintén bebújhat, de mászhat is rajta.

Én mindent nagy mennyiségben vásárlok, mert több dzsungim is van (több terráriumban), ezért árakat igazán nem tudok mondani.

Én főleg Versele-Laga tápot, a korábbi válaszoló által említett szárított tücsköt-bogarat, szénát (rágni meg játszani) adok neki.

Egyszer kiszámoltam a költségeket, nálam egy hörire 2 éves élettartammal számolva 14000 forint jött ki, már terráriummal együtt.

Igen, előfordul, hogy zajos, akkor meg kell találni a zajforrást és átalakítani a terráriumot, és annyi.

2017. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!