Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Most akkor lány...

Segítség! Most akkor lány vagy fiú a tengeri malacom?

Figyelt kérdés

Az egyik tengeri malacom elpusztult (2 lányt tartottam együtt), a másik mellé pedig - hogy ne legyen egyedül - vettem egy kislányt. Ahol vettem ott jól megnéztük az eladóval, a társaiéval is összenéztük, mivel még nagyon kicsik voltak. Úgy vettük ki hogy ő egyértelműen nőstény.

A malacka júni 16 óta van velünk, az összeszoktatás remekül ment, jól kijöttek.

Tegnap vettem észre, hogy esetleg valami nem stimmel... Hol a nagyobbik, hol ő kezd el berregni, azt a jellegzetes hangot hallatva járkál társa körül, rázza a seggét, totyorog, amit a másik vagy csendben tűr, vagy nyivákoló hangot hallat. Tudom, hogy a nőstények között is van rangsor, és ahhoz hasonló hangokkal és mozdulatokkal döntik el egymás között hogy ki a főnök, mint mikor a hím udvarol. Azt is olvastam, hogy akár az alfa a társai hátára is rámászhat mutatva a felsőbbrendűségét, szóval nem feltétlen meg akarja...

Szóval az lenne a kérdésem, hogy most hogy összeszoktak, próbálják eldönteni hogy ki legyen a góré, vagy esetleg Luca malackám Lajos lenne és igyekszik bevágódni az idősebb nőstény malacomnál?

Verekedni nem verekednek, egymás hátára nem másznak, de véletlen sem szeretném a 4 éves malacomat veszélyeztetni és akár elveszíteni azzal hogy vemhes lesz. :(

Amúgy előbb néztem meg a kicsit, kis Y van neki, ráadásul se golyó, se "kinyomható" fütykös.


Csak én parázom túl a dolgot? :/



#tengerimalac #rágcsáló #nőstény #hím #nem megkülönböztetés
2017. jún. 27. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a fiatal most? Mindenképp tedd külön őket amíg nem lesz biztos hogy milyen nemű az új malacka. Ha túl fiatal még akkor valószínűleg azért nem látszanak se a heréi se kinyomva a nemi szerve, viszont ilyenkor is nagyjából el lehet különíteni a nemeket egy kis hozzáértéssel.

[link] A képen a felső a nőstény, szépen kivehető hogy csak Y forma látszik, alatta a hím, ott is látszik az y forma viszont az y forma felett van egy "pötty", az a hímtag helye. Ez alapján talán könnyebben be tudod azonosítani!

2017. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A picurka 2 hónapos lehet.

A képet elnézve nőstény, legalábbis én semmit sem veszek nála észre, ami hímre utalna. Oké van egy kis pontocska, de más képeken is néztem már hogy az a húgycsöve, amivel nyilván rendelkezik. :)

Lehet csak én stresszelem túl. Alapvetően pörgős, aktív, határozott, igazi életre való malacka, sosem volt még ilyen erős jellemű állatkám, és lehet csak ő akar lenni a nagyfőnök..:)

2017. jún. 27. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg képet tudsz róla mutatni? Hátha több szem többet lát.

De egyébként a két hónapos kor tényleg fiatalka még, akármi lehet, lehet csak ennyire pörgős és aktív. :)

2017. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Képet nem tudok róla mutatni, de már 100%osan kiderült hogy kislány. :)
2017. júl. 1. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!