Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom magamhoz csábítan...

Hogyan tudom magamhoz csábítani a kisnyuszim?

Figyelt kérdés
Holnap lesz két hónapos a drágám. Kiskora óta ismer, mert szinte születése óta ott vagyok vele. Régen még nyalogatott, dörgölőzött. Mostanában harapdál, karmol, elfut előlem, ha a ketrecébe nyúlok a sarokba hátrál. A kaját a kezemből is elfogadja, próbálom erre tanítani. A tápot úgy kapja, hogy napi 2x fél marék, szemenként adom, minden szem után kimondom a nevét. Nem szereti a simogatást sem. Mit tudnék tenni? :( néha rámjön a dögönyözhetnék, de ezt ő nem támogatja...
2017. júl. 5. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszi nem macska vagy kutya. Ha nem akarja a dögönyözést, hagyd, ne erőltesd. Azt is vedd figyelembe, hogy számodra egy aranyos kisnyuszi, a tulajdonodnak tekinted. Ez az ő szemszögéből annyi, hogy fogságban van nálad. Oké, hogy gazdi nélkül valószínűleg el is pusztulna, de akkor is csak egy állat, állati ösztönökkel. Fél hát, nem te vagy a természetes közege.
2017. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyuszik nem dögönyözni való állatok, elég érzékenyek, félénkek. Tartsd ezt tiszteletben, és úgy bánj vele, hogy neki is jó legyen.
2017. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az sokat segít ha nem nyúlsz a ketrecébe ( az az ő területe ) Takarítani akkor takarítsd amikor kint van. A nyuszimat úgy szoktattam kézhez hogy kiengedtem a szobában és vettem a kezembe egy kis tápot. És vártam meg vártam meg vártam.... Egyszer csak oda jött hozzám és miközben megkínáltam egy szem táppal óvatosan megsimogattam a fejét. Majd egyre és egyre többször jött oda. Később már táp nélkül is. A lényeg hogy a simogatás nem azért van ( szerintem ) hogy mi élvezzük hanem hogy kapcsolatot teremtsünk kedvencünkkel. Fontos hogy öröm legyen neki a simogatás! Finoman kell és ha elmegy a nyuszi akkor nem szabad vissza tartani. Én ezt tapasztaltam de persze nem biztos hogy igazam van! Remélem segíthettem!
2017. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3: pontosan ez a lényeg. Ezért nem kellene kisgyereknek ilyen állatot adni, mert ezt nem értik meg. Azt hiszik, kaptak egy nyuszit, és az azért van, hogy őket szórakoztassa.
2017. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!