Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A télen vásárolt szénát is...

A télen vásárolt szénát is ugyanúgy szeretik a nyuszik, vagy inkább nyáron, ősszel vásároljak be belőle?

Figyelt kérdés
Gyógynövényes szénát szoktam venni neki, de gondolom télen nincs ennyi féle összetevő benne, ezért arra gondoltam, hogy még most veszek annyit (nagyon sokat), hogy tavaszig kitartson, a téliből pedig esetleg a ketrecébe teszek, hogy ne legyen annyira hideg. Ez így jó lenne, vagy a téli is finom?
2017. júl. 8. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! A télen vásárolt szénát feltehetőleg ugyanúgy tavasz és ősz között kaszálják, így nem valószínű, hogy nagy különbség lenne.
2017. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szénát ugyanúgy tavasszal- nyáron kaszálják, télen nem nő a fú, és nem is zöld, plusz ha megfagy, akkor állítólag már az íze sem olyan jó. Meg egyébként se száradna meg télen.

Én magam vágom, kb.májustól szeptemberig, persze függ az időjárástól is, de később már nem is lenne mit kasszálni.

Nyugodtan bevásárolhatsz neki amúgy most is, ha találsz jó minőséget, és tudod tárolni, mert változó a minőség a legtöbb bolti szénánál. Legalábbis nekem mindig az volt a gondom, hogy ha sikerült is tökjót kifogni, utána sokszor nem volt már ugyanolyan.

2017. júl. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!