Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy másfél éves lány...

Van egy másfél éves lány nyuszim. Ha vennék mellé egy másik lányt, akkor nwm vernék szét egymást?

Figyelt kérdés
még egy ketrecet nem tudok beszerezni,hogy összeszoktassam őket..
2017. júl. 15. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem jó ötlet. Egy ismerősömmel ugyanez volt, vett az 1 éves (lány) nyuszija mellé mégegyet, és a nagy megölte a kicsit. Két nyuszi összeszoktatása csak kis korban ajánlott.Egy nagy meg egy kicsi összeszoktatása igen veszélyes.
2017. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Az első baromságokat beszél. Egyáltalán nem csak kis korban ajánlott. Bármelyik korban össze lehet szoktatni őket, sőt kell is, mert a nyulak társas állatok.

Nekem a jelenlegi párosom a 4. lány-lány páros. Most kivételesen ivartalan és ivaros lány, de eddig mindig mindkettő ivaros lány volt és egyiksem kiskorban szokott össze. Gond nélkül összeszoktak. Az első napokban kergetőztek, utána abbahagyták és kis idővel életük végéig imádták egymást, éjjel-nappal együtt voltak.

Javaslom a nyúlmentést. Egyrészt, ott megmentesz egy nyusziéletet, másrészt ott visszaveszik a nyuszit, ha nem sikerül az összeszoktatás. Sőt, segítenek is benne és akár másikkal is próbálkozhatsz.

A lányok sokkal jobban kijönnek egymással, mint a fiúk.. egyáéltalán nem lehetetlen a dolog, persze jopbb lenne ivartalan bakkal (mentésnél erre is van lehetőséged).

2017. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves #2! Nem tudom, miért bírálod a válaszomat! A kérdésre válaszoltam, és elmondtam a véleményemet. Igen, ilyen korban nem szerencsés őket összeszoktatni. De nem fogok neked magyarázkodni.
2017. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért bírálom, mert azt javaslod, hogy ne társítsa a nyusziját, ami pedig kötelező lenne mindenkinek. Sok országban nem véletlen van örvénybe vésve, hogy tilos a nyulakat egyedül tartani. Ráadásul azt írod, nem szerencsés egy kicsi és egy nagy összeszoktatása, pedig az a legszerencsésebb... kicsi nyuszi naggyal hamarabb összeszokik, mint pl. 2 db másfél éves. (csak akkor érdemes hasonló korosztályt választani szándékosan, ha idősek a nyuszik). Az a baj, hogy egy ismerősöd esetéből szűrted ezt le.. Bizony néha megesik, hogy nem szoknak össze, de megfelelő helyen, megfelelő összeszoktatás mellett 85%-uk összeszokik. Van, hogy5 perc, van hogy 5 nap, 5 hónap alatt.. de összeszoknak. Az, hogy megölték egymás, kizárólag a gazdája hibája, mert ezek szerint nem figyelt oda. Egy összeszoktatás során folyamatosan figyelni kell őket.
2017. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség, most szoktattam össze egy 6 évest egy 6 hónapossal gond nélkül...

Amúgy meg mindenképpen szükség lesz még egy ketrecre, nem dobhatod össze őket csak úgy. Először pár napig amúgy is csak ketrecen keresztül érintkezhetnek. De nem fogom most itt leírni részletesen az összeszoktatást.

Amúgy egy ketrecet használtan már 5-8000-ért is lehet venni, ha ennyit nem engedhetsz meg magadnak, hogy fogsz minden mást? 2 nyúlnak az oltása évente 20.000 ft, az első évben 30.000. Ivartalanítás 2-nek összesen úgy 40-50.000. Emelett egy 5000-res ketrec már igazán nem nagy kiadás

2017. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!